حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۴ آبان ۱۳۹۷

قرار جمعه ها - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

قرار جمعه ها

Loading the player...

سيماي شبكه تابان ،سيماي معنوي و پرفيض نماز جمعه استان را در برنامه قرار جمعه ها ،هر هفته به تصوير مي كشد.

ريشه دار كردن شناخت و باور عمومي به ارزش ها و بنيان هاي فكري انقلاب ، ارتقاء سطح تعلقات جامعه نسبت به اسلام و فرهنگ اسلامي ، افزايش شناخت و آگاهي عمومي نسبت به امور سياسي و ترغيب جامعه به مبادلات اسلامي از اهداف توليد اين برنامه مي باشد .

مظهر رابطه انسان با ذات باری‏تعالی، نماز است. خداوند متعال فلسفه نماز را ذكر و یادآوری ذات ربوبی بیان فرموده است . اگر چه نماز به جنبه‏ های فردی رابطه انسان با خداوند اشاره دارد، علاوه بر آن به جنبه‏ های سیاسی و اجتماعی در موضوع نماز نیز عنایت شده است. سطح خرد، نماز یومیه و سطح میانه، نماز جماعات (بویژه در مسجد) و سطح كلان، اقامه نماز جمعه است. اهمیت نماز جمعه به گونه‏ ای است كه عنوان یكی از سوره‏ های قرآن بدان اختصاص یافته است. خداوند در چارچوب سوره جمعه به تشریع وظیفه و احكام نماز جمعه بر مسلمانان پرداخته است. آیات ۹ تا ۱۱ سوره جمعه، جایگاه رفیع نماز جمعه در نظام عبادی اسلام را بیان كرده است.

برنامه قرار جمعه ها با ساختار تركيبي ساده تهيه وتوليد مي شود، آيتمهاي اين برنامه شامل مهمترين فرازهاي خطبه هاي نماز جمعه شهر يزد،گزارش هاي مردمي ، بررسي و حضور مردم مي باشد .

قرار جمعه ها هر هفته شنبه ها ساعت 17:45 به مدت 33 دقيقه و بازپخش آن روز یکشنبه در ساعت 3:15 قبل از اذان صبح  پخش می شود.

سال تولید: 1395

تهیه کننده : علی محمد خادمی 

تدوینگر : محمد رضا انباری 

تصویر بردار: علیرضا دهقان