رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

قرآن و عترت - نمایش محتوای صدا

 

 


  برنامه قرآن و عترت روزهاي پنج شنبه هر هفته ساعت 11:05 به مدت 25 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود .     « قرآن و عترت» برنامه‌ای رادیویی است که در صدای مرکز یزد تهیه شده و به مسائل قرآنی و مباحث مذهبی می‌پردازد. در این برنامه آیه‌ای از قرآن کریم تلاوت می‌شود و بعد از ترجمه، کارشناس قرآنی توضیحاتی را دربارة آیه و تفسیر آن ارائه می‌دهد . اين برنامه به بيان انديشه هاي ديني از قرآن و عترت و معرفي قاريان مي پردازد.   قرآن چیزی جز کتاب هدایت در زندگی نیست: "هدی للمتقین". قرآن کتابی است برای انتخاب بهترین زندگی که سعادت جاودانه در پرتو آن تحقق می‌یابد .همچنين هدایت بشر بدون قرآن و عترت میسور و مقدور نیست. پیشوایان پاک - نه تنها علی علیه السلام - با قرآن به دنیا می آیند، با قرآن زندگی می کنند و با قرآن محشور می شوند ، آرمان هایشان آرمان های قرآنی است ؛ راه و روش اجتماعی آنان راهی قرآنی است و اخلاق و آداب شخصی و فردی آنان بر اساس قرآن است. لذا ارتباط قرآن و عترت علیهم السلام، پیوندی شگفت انگیز است. برنامه قران و عترت با ساختار كلامي پيامي آوايي سعي كرده است تا مخاطبان را بيشتر با معارف ناب قراني كه اهل بيت الگوي كاملي از شناخت آن هستند آشنا سازد . گزارش - آموزش تجويد قرآن در فضيلت قرائت سوره هاي قرآن - قرآن در كلام انديشمندان از آيتم هاي اين برنامه است .   عوامل برنامه قرآن و عترت : تهيه كننده و نويسنده : راضيه دهقاني زاده گوينده : علي تقديري گزارشگر : محمد جلال اقتصادي  
قرآن و عترت

 

برنامه قرآن و عترت روزهاي پنج شنبه هر هفته ساعت 11:05 به مدت 25 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود .

 

 

« قرآن و عترت» برنامه‌ای رادیویی است که در صدای مرکز یزد تهیه شده و به مسائل قرآنی و مباحث مذهبی می‌پردازد. در این برنامه آیه‌ای از قرآن کریم تلاوت می‌شود و بعد از ترجمه، کارشناس قرآنی توضیحاتی را دربارة آیه و تفسیر آن ارائه می‌دهد . اين برنامه به بيان انديشه هاي ديني از قرآن و عترت و معرفي قاريان مي پردازد.

 

قرآن چیزی جز کتاب هدایت در زندگی نیست: "هدی للمتقین". قرآن کتابی است برای انتخاب بهترین زندگی که سعادت جاودانه در پرتو آن تحقق می‌یابد .همچنين هدایت بشر بدون قرآن و عترت میسور و مقدور نیست. پیشوایان پاک - نه تنها علی علیه السلام - با قرآن به دنیا می آیند، با قرآن زندگی می کنند و با قرآن محشور می شوند ، آرمان هایشان آرمان های قرآنی است ؛ راه و روش اجتماعی آنان راهی قرآنی است و اخلاق و آداب شخصی و فردی آنان بر اساس قرآن است. لذا ارتباط قرآن و عترت علیهم السلام، پیوندی شگفت انگیز است.


برنامه قران و عترت با ساختار كلامي پيامي آوايي سعي كرده است تا مخاطبان را بيشتر با معارف ناب قراني كه اهل بيت الگوي كاملي از شناخت آن هستند آشنا سازد . گزارش - آموزش تجويد قرآن در فضيلت قرائت سوره هاي قرآن - قرآن در كلام انديشمندان از آيتم هاي اين برنامه است .

 

عوامل برنامه قرآن و عترت :

تهيه كننده و نويسنده : راضيه دهقاني زاده

گوينده : علي تقديري

گزارشگر : محمد جلال اقتصادي