رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

قصه راديو - نمایش محتوای صدا

 

 


قصه و قصه گویی پدیده‌ای است که قدمت آن به قدمت پیدایش زبان و گویایی آدمیزاد است.آن چنان که تقریبا هیچ قوم و ملت کهنی را نمی‌توان یافت که دارای قصه‌ها و حکایتهای مذهبی ،حماسی ،اجتماعی و امثال آن نباشد. در همه قرون گذشته قصه یک نوع وسیله برای ارضای نیازهای روانی کودکان ، نوجوانان و حتی بزرگسالان بوده است . به طور کلی قصه بیش از سایر وسایل تربیتی در رفتار کودک موثر است به شرط آنکه درست و دقیق انتخاب شود. قصه می تواند ریشه بسیاری از انحرافات را در کودکان و نوجوانان بخشکاند و تاثیرات عمده تربیتی بر آن‌ها داشته باشد .بچه‌ها می توانند با خواندن و شنیدن قصه‌ها به سرمایه‌های تمدن و میراث فرهنگی خود دست یابند ،با آداب و سنن جامعه خویش و جامعه جهانی آشنا شوند و خود را برای زندگی آینده آماده تر سازند. قصه راديو برنامه اي است كه روزهاي يكشنبه و سه شنبه هر هفته ساعت 15:35 به مدت 25 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود كه در ابتدا مقدمه اي از قصه و نويسنده آن گفته مي شود و بعد از آن قصه گو شروع به بازگويي قصه مي كند . اين برنامه با ساختار كلامي و هدف تفريحي سرگرمي و اطلاعاتي آموزشي توليد شده است و داستانهايي كه بيان مي شود از كتابهاي نويسندگان مشهور انتخاب مي شود و تقريبا حالت طنز هم دارد . عوامل برنامه : تهيه كننده  برنامه : خانم دانايي گوينده : خانم زارعيان بازنويسي قصه : خانم دانايي
Loading the player...
قصه راديو

قصه و قصه گویی پدیده‌ای است که قدمت آن به قدمت پیدایش زبان و گویایی آدمیزاد است.آن چنان که تقریبا هیچ قوم و ملت کهنی را نمی‌توان یافت که دارای قصه‌ها و حکایتهای مذهبی ،حماسی ،اجتماعی و امثال آن نباشد. در همه قرون گذشته قصه یک نوع وسیله برای ارضای نیازهای روانی کودکان ، نوجوانان و حتی بزرگسالان بوده است . به طور کلی قصه بیش از سایر وسایل تربیتی در رفتار کودک موثر است به شرط آنکه درست و دقیق انتخاب شود. قصه می تواند ریشه بسیاری از انحرافات را در کودکان و نوجوانان بخشکاند و تاثیرات عمده تربیتی بر آن‌ها داشته باشد .بچه‌ها می توانند با خواندن و شنیدن قصه‌ها به سرمایه‌های تمدن و میراث فرهنگی خود دست یابند ،با آداب و سنن جامعه خویش و جامعه جهانی آشنا شوند و خود را برای زندگی آینده آماده تر سازند.

قصه راديو برنامه اي است كه روزهاي يكشنبه و سه شنبه هر هفته ساعت 15:35 به مدت 25 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود كه در ابتدا مقدمه اي از قصه و نويسنده آن گفته مي شود و بعد از آن قصه گو شروع به بازگويي قصه مي كند .

اين برنامه با ساختار كلامي و هدف تفريحي سرگرمي و اطلاعاتي آموزشي توليد شده است و داستانهايي كه بيان مي شود از كتابهاي نويسندگان مشهور انتخاب مي شود و تقريبا حالت طنز هم دارد .

عوامل برنامه :

تهيه كننده  برنامه : خانم دانايي

گوينده : خانم زارعيان

بازنويسي قصه : خانم دانايي