رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

قصه راديو - نمایش محتوای صدا

 

 


  ق صه راديو برنامه اي است كه روزهاي يكشنبه و سه شنبه هر هفته ساعت 15:30به مدت 25 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود كه در ابتدا مقدمه اي از قصه و نويسنده آن گفته مي شود و بعد از آن قصه گو شروع به بازگويي قصه مي كند . قصه و قصه گویی پدیده‌ای است که قدمت آن به قدمت پیدایش زبان و گویایی آدمیزاد است . آن چنان که تقریبا هیچ قوم و ملت کهنی را نمی‌توان یافت که دارای قصه‌ها و حکایتهای مذهبی ،حماسی ،اجتماعی و امثال آن نباشد. در همه قرون گذشته قصه یک نوع وسیله برای ارضای نیازهای روانی کودکان ، نوجوانان و حتی بزرگسالان بوده است .   به طور کلی قصه بیش از سایر وسایل تربیتی در رفتار کودک موثر است به شرط آنکه درست و دقیق انتخاب شود. قصه می تواند ریشه بسیاری از انحرافات را در کودکان و نوجوانان بخشکاند و تاثیرات عمده تربیتی بر آن‌ها داشته باشد . بچه‌ها می توانند با خواندن و شنیدن قصه‌ها به سرمایه‌های تمدن و میراث فرهنگی خود دست یابند ، با آداب و سنن جامعه خویش و جامعه جهانی آشنا شوند و خود را برای زندگی آینده آماده تر سازند. اين برنامه با ساختار كلامي و هدف تفريحي سرگرمي و اطلاعاتي آموزشي توليد شده است و داستانهايي كه بيان مي شود از كتابهاي نويسندگان مشهور انتخاب مي شود و تقريبا حالت طنز هم دارد .     عوامل برنامه : تهيه كننده  برنامه : خانم دانايي گوينده : خانم زارعيان بازنويسي قصه : خانم دانايي      
قصه راديو


 

قصه راديو برنامه اي است كه روزهاي يكشنبه و سه شنبه هر هفته ساعت 15:30به مدت 25 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود كه در ابتدا مقدمه اي از قصه و نويسنده آن گفته مي شود و بعد از آن قصه گو شروع به بازگويي قصه مي كند .قصه و قصه گویی پدیده‌ای است که قدمت آن به قدمت پیدایش زبان و گویایی آدمیزاد است . آن چنان که تقریبا هیچ قوم و ملت کهنی را نمی‌توان یافت که دارای قصه‌ها و حکایتهای مذهبی ،حماسی ،اجتماعی و امثال آن نباشد. در همه قرون گذشته قصه یک نوع وسیله برای ارضای نیازهای روانی کودکان ، نوجوانان و حتی بزرگسالان بوده است .

 

به طور کلی قصه بیش از سایر وسایل تربیتی در رفتار کودک موثر است به شرط آنکه درست و دقیق انتخاب شود. قصه می تواند ریشه بسیاری از انحرافات را در کودکان و نوجوانان بخشکاند و تاثیرات عمده تربیتی بر آن‌ها داشته باشد . بچه‌ها می توانند با خواندن و شنیدن قصه‌ها به سرمایه‌های تمدن و میراث فرهنگی خود دست یابند ، با آداب و سنن جامعه خویش و جامعه جهانی آشنا شوند و خود را برای زندگی آینده آماده تر سازند.


اين برنامه با ساختار كلامي و هدف تفريحي سرگرمي و اطلاعاتي آموزشي توليد شده است و داستانهايي كه بيان مي شود از كتابهاي نويسندگان مشهور انتخاب مي شود و تقريبا حالت طنز هم دارد .

 

 

عوامل برنامه :

تهيه كننده  برنامه : خانم دانايي

گوينده : خانم زارعيان

بازنويسي قصه : خانم دانايي