رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

كاروان خورشيد - نمایش محتوای صدا

 

 


اربعین حسینی، جویبار همیشه جاری عاشورا ، روز شهادت حماسه سازان و اربعین، روز زیارت مرقد عاشورا سازان است. عاشورا، خروش خون حسین(ع) است و اربعین، پژواک این فریاد ظلم شکن است. عاشورا و اربعین، نقطه ابتدا و انتهای عشق نیست؛ بلکه چله عارفانه تشیع سرخ علوی است.عاشورا تا اربعین، نقطه اوج عشق حسینی است و در این چهل روز، حسین(ع) تنها سخن محافل است تا در طول عمر انسان، بهانه بیداری و ظلم‏ ستیزی باشد. اربعین بیستم ماه صفر است که چهل روز بعد از روز عاشورا است . مسلمانان شيعه در این روز مراسم سوگواری به یادحسين بن علي ، نوه پيغمبر اسلام و ۷۲ تن از یارانش را که در روز عاشورا به دست لشکریان يزيد کشته شدند، برگزار می‌کنند. کاروان خورشید برنامه ای است از صدای مرکز يزد در خصوص چهلمین روز شهادت سید و سالار شهیدان و  یاران گرانقدر آن امام بزرگوار. این برنامه با آیتم های متنوعی چون مداحی ،  مرثيه ، گزارش و با حضور کارشناسان به  بیان عظمت و شرح  قیام بزرگ حسینی می پردازد. كاروان خورشيد با ساختار كلامي پيامي آوايي به مدت 180 دقيقه به مناسبت اربعين حسيني به صورت زنده از ساعت 08:30 تا 11:30 با مخاطب عام - هدف ارشادي تربيتي و موضوع معارف اسلامي به منظور بالا بردن سطح آگاهي عمومي  از فلسفه قيام امام حسين و نشر و ترويج ارادت به ائمه از صداي مركز يزد توليد و پخش شد . عوامل برنامه : تهيه كننده : خانم دهقاني زاده گوينده : خانم زارع گزارشگر : آقاي طالبي پور نويسنده : خانم دهقاني زاده
Loading the player...
كاروان خورشيد

اربعین حسینی، جویبار همیشه جاری عاشورا ، روز شهادت حماسه سازان و اربعین، روز زیارت مرقد عاشورا سازان است. عاشورا، خروش خون حسین(ع) است و اربعین، پژواک این فریاد ظلم شکن است.


عاشورا و اربعین، نقطه ابتدا و انتهای عشق نیست؛ بلکه چله عارفانه تشیع سرخ علوی است.عاشورا تا اربعین، نقطه اوج عشق حسینی است و در این چهل روز، حسین(ع) تنها سخن محافل است تا در طول عمر انسان، بهانه بیداری و ظلم‏ ستیزی باشد.

اربعین بیستم ماه صفر است که چهل روز بعد از روز عاشورا است . مسلمانان شيعه در این روز مراسم سوگواری به یادحسين بن علي ، نوه پيغمبر اسلام و ۷۲ تن از یارانش را که در روز عاشورا به دست لشکریان يزيد کشته شدند، برگزار می‌کنند.
کاروان خورشید برنامه ای است از صدای مرکز يزد در خصوص چهلمین روز شهادت سید و سالار شهیدان و  یاران گرانقدر آن امام بزرگوار. این برنامه با آیتم های متنوعی چون مداحی ،  مرثيه ، گزارش و با حضور کارشناسان به  بیان عظمت و شرح  قیام بزرگ حسینی می پردازد.

كاروان خورشيد با ساختار كلامي پيامي آوايي به مدت 180 دقيقه به مناسبت اربعين حسيني به صورت زنده از ساعت 08:30 تا 11:30 با مخاطب عام - هدف ارشادي تربيتي و موضوع معارف اسلامي به منظور بالا بردن سطح آگاهي عمومي  از فلسفه قيام امام حسين و نشر و ترويج ارادت به ائمه از صداي مركز يزد توليد و پخش شد .

عوامل برنامه :

تهيه كننده : خانم دهقاني زاده

گوينده : خانم زارع

گزارشگر : آقاي طالبي پور

نويسنده : خانم دهقاني زاده