رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

ماليات - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ماليات

Loading the player...

ماليات به مثابه یک نوع هزینه اجتماعی است که آحاد یک ملت در راستای بهره وری از امکانات و منابع یک کشور موظفند آنرا پرداخت نمایند تا توانائی‌های جایگزینی این امکانات و منابع فراهم شود.

مالیات در واقع انتقال بخشی از درآمدهای جامعه به دولت و یا بخشی از سود فعالیت‌های اقتصادی است که نصیب دولت می‌گردد زیرا ابزار و امکانات دست یابی به درآمد و سودها را دولت فراهم ساخته‌است.

چنانچه مالیات باعث کاهش عرضه کار شود( با توجه با اینکه کار یکی از مهمترین عوامل تولید است)، عرضه کل تولیدات به صورت نا مساعد تحت تاثیر قرار می گیرد. همچنین چنانچه مالیات باعث کاهش پس انداز شود ( در حالی که هدف از پس انداز انجام سرمایه گذاری است)، در دراز مدت تولیدات کل و در نتیجه عرضه کل با کاهش مواجه می شود و این عمل به کاهش رشد اقتصادی می انجامد.

البته باید تاثیر مالیات بر تقاضای کل را در نظر داشته باشیم؛ زیرا اگر یک نظام مالیاتی با قوانین مختلف مالیاتی باعث تشویق عرضه کل در اقتصاد شود، ولی تقاضای کل را با کاهش مواجه کند، نظام مناسبی تلقی نمی شود.

اخيرا در اخبار و رسانه ها صحبت بر اصلاح نظام مالياتي كشور است . اين امر بارها توسط رياست محترم جمهور گوشزد شده و يكي از اهداف دور دوم رياست جمهوري بر شمرده است . براي آشنايي مخاطبان برنامه اي با عنوان ماليات به مدت 20 دقيقه در سيماي مركز يزد توليد و پخش مي شود در اين برنامه از طريق مصاحبه با مديركل امور مالياتي استان به سوالات مطرح شده پاسخ داده مي شود تا بينندگان اطلاعات بيشتري در راستاي نظام مالياتي جديد پيدا كنند .

گالري تصاوير:


 
نمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1