رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

مثل آباد - نمایش محتوای صدا

 

 


  مثل آباد عنوان يك برنامه نمايشي روايتي است كه روزهاي سه شنبه هر هفته ساعت 16:30 از راديو يزد پخش مي شود.   ضرب المثل های هر ملت نشاندهنده افکار و روحیات آن ملت است به گونه ای که جامعه شناسان از این رهگذر می توانند به ویژگی های روحی و اخلاقی یک جامعه پی ببرند . گاه یک ضرب المثل یا یک بیت شعر آنچنان بلیغ است که گوینده را از بیان سخنی طولانی بی نیاز میسازد؛ گذشته از آن، همیشه سخن موجز و بلیغ مؤثر تر، عمیق تر و دلنشین تر از سخن طویل بوده است .   در محاوره گاه، ایراد یک ضرب المثل منطق گوینده را چندین برابر گویا و کوبنده می سازد ، حتی اغلب ضرب المثل  ها به دلیل طنز مایه ای که دارد ، مخاطب را به آرامش و پذیرش آسانتر وا می دارد! در مجموعه نمایش های "مثل آباد " به معرفی داستانهایی که منشاء ضرب المثل های ایرانی هستند پرداخته مي شود . در هر برنامه با پيشينه ضرب المثل - كاربرد آن و داستان ضرب المثل با هنرمندي عوامل طنز برنامه آشنا مي شويم . مدت برنامه مثل آباد بين 10 تا 12 دقيقه است با ساختار نمايشي و هدف تفريحي سرگرمي از راديو يزد پخش مي شود . عوامل برنامه : تهيه كننده و كارگردان : محبوبه زارعيان نويسنده : مژگان جعفري بازيگران : آقاي معتمدي - حامد امتحاني - محبوبه زارعيان- خانم مخدومي  
مثل آباد

 

مثل آباد عنوان يك برنامه نمايشي روايتي است كه روزهاي سه شنبه هر هفته ساعت 16:30 از راديو يزد پخش مي شود.


 

ضرب المثل های هر ملت نشاندهنده افکار و روحیات آن ملت است به گونه ای که جامعه شناسان از این رهگذر می توانند به ویژگی های روحی و اخلاقی یک جامعه پی ببرند . گاه یک ضرب المثل یا یک بیت شعر آنچنان بلیغ است که گوینده را از بیان سخنی طولانی بی نیاز میسازد؛ گذشته از آن، همیشه سخن موجز و بلیغ مؤثر تر، عمیق تر و دلنشین تر از سخن طویل بوده است .

 

در محاوره گاه، ایراد یک ضرب المثل منطق گوینده را چندین برابر گویا و کوبنده می سازد ، حتی اغلب ضرب المثل  ها به دلیل طنز مایه ای که دارد ، مخاطب را به آرامش و پذیرش آسانتر وا می دارد!


در مجموعه نمایش های "مثل آباد " به معرفی داستانهایی که منشاء ضرب المثل های ایرانی هستند پرداخته مي شود .

در هر برنامه با پيشينه ضرب المثل - كاربرد آن و داستان ضرب المثل با هنرمندي عوامل طنز برنامه آشنا مي شويم . مدت برنامه مثل آباد بين 10 تا 12 دقيقه است با ساختار نمايشي و هدف تفريحي سرگرمي از راديو يزد پخش مي شود .


عوامل برنامه :

تهيه كننده و كارگردان : محبوبه زارعيان

نويسنده : مژگان جعفري

بازيگران : آقاي معتمدي - حامد امتحاني - محبوبه زارعيان- خانم مخدومي