رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

محافظ آرامگاه-نمايش هفته - نمایش محتوای صدا

 

 


با توجه به اینکه زبان نمایش بهترین شیوه برای آموزش و انتقال  مسائل مختلف فرهنگی ، اجتماعی ، دینی و ...است . صدا وسیمای مرکز يزد برنامه ای به نام نمایش هفته را با داستانهاي مختلف تهیه و تولید مي کند . این برنامه تلاش می کند با بهره گیری از موسیقی بی کلام ، افکت ، و اجرای نمایش بصورت غیر مستقیم به مخاطب خود آموزش دهد . محافظ آرامگاه نمایش اين هفته است كه بر اساس داستاني از فرانس كافكا تهيه شده است . نمايش از اينجا شروع مي شود كه پادشاه در صدد افزايش محافظ آرامگاه خانوادگي خود مي باشد و در همين رابطه با پيشكار خود صحبت مي كند و مي گويد كه مقبره خانوادگي مرز ميان زندگي بشري و دنياي ديگر است و يك زيارتگاه حساب مي شود . ولي پيشكار با اين تصميم مخالف است و مي گويد كه الان چهارصد سال است كه وضع بر همين منوال بوده است و الان هم چهل سال است كه يك محافظ از مقبره خانوادگي شما محافظت مي كند . اعليحضرت هم مي خواهند كه محافظ را ببينند بنابراين محافظ را مي آورند و پادشاه مي بينند كه محافظ حتي توان راه رفتن هم ندارد و خيلي ضعيف و پير و از كار افتاده است ولي  با اينحال مي گويد هنوز هم خودش مي خواهد از مقبره محافظت كند و ادعا مي كند كه او هر شب در حال زورآزمايي با اجداد پادشاه است و پادشاه مي خواهد كه جريان را براي او تعريف كند ولي پيشكار مي گويد كه او دارد هذيان مي گويد و محافظ با گريه مي گويد كه من از اين آقا يعني پيشكار مي ترسم ، پادشاه هم از او مي خواهد كه آنجا را ترك كند . بعد از آن محافظ  از پادشاه مي خواهد كه هر چه حق او مي شود حساب شود . پادشاه هم مي گويد من كه هنوز نمي دانم وظايف تو چيست و محافظ هم شروع به تعريف مي كند ..... عوامل برنامه : تنظيم براي راديو : حميد طلايي هنرمندان به ترتيب اجراي نقش : محمد رضا شجريان - حميد رضا حاج محمد زاده - حميد طلايي - محمد جباري - اصغر كريمي - صدابردار : احمد صديقي تهيه كننده و كارگردان : حميد طلايي نمايش هفته با ساختار نمايش و قالب نمايشي - به صورت ضبطي - موضوعات  مختلف  - مخاطب عام و هدف اطلاعاتي آموزشي و تفريحي سرگرمي از صداي مركز يزد پخش مي شود . برنامه نمايش هفته روزهای پنجشنبه هر هفته از ساعت 20:30 بمدت 30 دقیقه  و تكرار آن جمعه ها از شبکه استانی صدای مرکز يزد  پخش می شود .
Loading the player...

با توجه به اینکه زبان نمایش بهترین شیوه برای آموزش و انتقال  مسائل مختلف فرهنگی ، اجتماعی ، دینی و ...است . صدا وسیمای مرکز يزد برنامه ای به نام نمایش هفته را با داستانهاي مختلف تهیه و تولید مي کند . این برنامه تلاش می کند با بهره گیری از موسیقی بی کلام ، افکت ، و اجرای نمایش بصورت غیر مستقیم به مخاطب خود آموزش دهد .

محافظ آرامگاه نمایش اين هفته است كه بر اساس داستاني از فرانس كافكا تهيه شده است .

نمايش از اينجا شروع مي شود كه پادشاه در صدد افزايش محافظ آرامگاه خانوادگي خود مي باشد و در همين رابطه با پيشكار خود صحبت مي كند و مي گويد كه مقبره خانوادگي مرز ميان زندگي بشري و دنياي ديگر است و يك زيارتگاه حساب مي شود . ولي پيشكار با اين تصميم مخالف است و مي گويد كه الان چهارصد سال است كه وضع بر همين منوال بوده است و الان هم چهل سال است كه يك محافظ از مقبره خانوادگي شما محافظت مي كند . اعليحضرت هم مي خواهند كه محافظ را ببينند بنابراين محافظ را مي آورند و پادشاه مي بينند كه محافظ حتي توان راه رفتن هم ندارد و خيلي ضعيف و پير و از كار افتاده است ولي  با اينحال مي گويد هنوز هم خودش مي خواهد از مقبره محافظت كند و ادعا مي كند كه او هر شب در حال زورآزمايي با اجداد پادشاه است و پادشاه مي خواهد كه جريان را براي او تعريف كند ولي پيشكار مي گويد كه او دارد هذيان مي گويد و محافظ با گريه مي گويد كه من از اين آقا يعني پيشكار مي ترسم ، پادشاه هم از او مي خواهد كه آنجا را ترك كند . بعد از آن محافظ  از پادشاه مي خواهد كه هر چه حق او مي شود حساب شود . پادشاه هم مي گويد من كه هنوز نمي دانم وظايف تو چيست و محافظ هم شروع به تعريف مي كند .....

عوامل برنامه :

تنظيم براي راديو : حميد طلايي

هنرمندان به ترتيب اجراي نقش : محمد رضا شجريان - حميد رضا حاج محمد زاده - حميد طلايي - محمد جباري - اصغر كريمي -

صدابردار : احمد صديقي

تهيه كننده و كارگردان : حميد طلايي

نمايش هفته با ساختار نمايش و قالب نمايشي - به صورت ضبطي - موضوعات  مختلف  - مخاطب عام و هدف اطلاعاتي آموزشي و تفريحي سرگرمي از صداي مركز يزد پخش مي شود .برنامه نمايش هفته روزهای پنجشنبه هر هفته از ساعت 20:30 بمدت 30 دقیقه  و تكرار آن جمعه ها از شبکه استانی صدای مرکز يزد  پخش می شود .