رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

مدارس تاريخي يزد - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مدارس تاريخي يزد

Loading the player...

مدارس تاريخي يزد از جمله مكانهاي ديدني استان يزد است كه از جاذبه هاي خوب گردشگري برخوردار است . استان يزد از دير باز مهد علم و تمدن بوده و در گوشه گوشه اين خطه ، مدارس متعدد ساخته شده كه امروز به عنوان نماد تاريخي محسوب مي شود . معروفترين مدارس تاريخي يزد عبارتند از : مدرسه امام خميني (ره) تاسيس سال 1240 – مدرسه ايرانشهر تاسيس سال 1315 – مدرسه رستمي مريم آباد سال 1315 – مدرسه شاه كماليه سال 720 – دبستان خسروي  در سال 1285 – دبيرستان كيخسروي در سال 1300 – بر اساس سنتي كه اخيرا چند سالي است در يزد باب شده است ، هر ساله دانش آموختگان مدارس مهم استان كه در مشاغل مختلف و مدارج متعدد علمي در سراسر ايران و دنيا مشغول به خدمت هستند در مدرسه مربوطه گرد هم مي آيند و بدينوسيله از معملين شاخص خود تقدير مي كنند كه اين امر عامل تشويقي و ترغيبي بسيار خوبي در ارج نهادن به ساحت مقدس علم وادب است .

در تكميل اين سنت نو پاي حسنه ، صداو سيماي مركز يزد نيز اقدام به توليد يك برنامه مستند 40 دقيقه اي در قالب مستند ويژه مدارس تاريخي يزد نمود تا همه جذابيتهاي موجود در اين زمينه را در حد امكان به تصوير بكشد . در اين برنامه موقعيت جغرافيايي ، قدمت ، معماري ، دانش آموختگان ، خيرين و بانيان مدرسه ساز و .... از جمله آيتمهاي محتوايي مورد پردازش است كه در قالب گزارش ، مصاحبه ، نريشن و .... مورد پردازش قرار گرفته است . اين برنامه به نويسندگي، كارگرداني و تدوين آقاي حسن نقاشي توليد شده است .

از ديگر عوامل اين برنامه عبارتند از:

تصوير بردار: حسن نقاشي - جاويد مهريزي زاده

صدابردار : فرود صادقي

راوي : علي جعفري نجف آبادي


گالري تصاوير :


 نمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1