رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

موشه و درخت سيب - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

موشه و درخت سيب

Loading the player...

خداوند بزرگ به هريك از موجودات در عالم هستي اعم از جماد ، نبات ، حيوان و انسان موهبتي عطا كرده است كه ديگري فاقد آنست و زمانيكه ژرف و عميق در عالم هستي انديشه كنيم چرخه هستي با وجود همه اين قابليتها ،توانمنديها و حتي تضادها و تقابلها تكميل مي شود.بعبارتي همه اينها نعمتهاي خداوند بزرگ هستند و هيچ نعمتي بد نيست، بلكه همه خوبند هرچند در مقطع زماني خاص چيزي به نظر من نوعي ، بد و شر جلوه كند .

 

بسياري از موجودات كه از توانمندي خاصي بي بهره هستند مي توانند در تركيب با توانمندي موجود ديگر نقيصه خود را برطرف كنند . (يعني گاهي اوقات ايجاب مي كند دو موجود قابليتهاي يكديگر را با هم تركيب كنند تا بتوانند به خواسته اي دسترسي پيدا كنند كه موجود ديگر به تنهايي دسترسي به آن را دارد ) .

براي تفهيم اين موضوع و بيان شگفتيهاي آفرينش صداو سيماي مركز يزد در برنامه انيميشني دو بعدي « موشه و درخت سيب » اقدام به طراحي و توليدي برنامه اي نموده است كه در آن شخصيتهاي حيواني به شرح مختصر ذيل ايفاي نقش مي نمايند :

موش كوچولو كه از ديدن دانه هاي سيب حسرت مي خورد به هيچ طريقي امكان دسترسي به آنها را ندارد . اما او كه در زير درخت سيب ايستاده مشاهده مي كند زرافه مي آيد و با گردن بلند خود به راحتي سيب دلخواه خود را مي چيند و مي رود و بدنبال آن كانگور و با جهش هاي بلندخود موفق مي شود به خواسته خود برسد .موش كوچولو بعد از ديدن هريك از آنها مي خواهد به شيوه هر كدام عمل كند اما موفق نمي شوند تا اينكه حيواني ديگر از راه مي رسد كه از زمره خزندگان است و همچون موش امكان دسترسي به بلنداي سيب را ندارد و در نهايت اين دو موجود تواناييهاي خود را روي هم مي ريزند و موش كوچولو از قدرت پرتاب كنندگي آن موجود استفاده مي كند و به شاخه هاي درخت سيب جهش مي كند و به خواسته خود مي رسد و از طرفي خواسته آن موجود خزنده را هم تامين مي كند .

 

 

 

سال تولید: 1378

نويسنده فيلمنامه ، طراح بكراند ، انيماتور و تدوين : طاهره كارگريان مروستي

طراح شخصيت : صادق قاسمينمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1