رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

ميراث - نمايش هفته - نمایش محتوای صدا

 

 


صدا وسیمای مرکز يزد برنامه ای به نام نمایش هفته را با داستانهاي مختلف تهیه و تولید مي کند . نمايش اين هفته با عنوان ميراث و در رابطه با موضوع محرم و عزاداري امام حسين است كه واحد نمايش راديو آن را توليد و پخش كرده است . داستان ميراث از اينجا شروع مي شود كه هر سال ماه محرم عزاداري امام حسين در خانه يكي از بازاريان معروف به نام آ سيد حسين برگزار مي شود ولي امسال شايد اين عزاداري برگزار نشود و اين موجب ناراحتي آ سيد حسين شده است و در حال فكر كردن است كه يكي ديگر از بازاريان و خيرين محله به نام ميرزا فتح الله به او مي رسد و جوياي احوال مي شود و دليل ناراحتي او را مي پرسد . آ سيد حسين هم همه قضيه را براي رفيقش تعريف مي كند و مي گويد كه خانه اي كه آ سيد حسين در آن ساكن است و هر سال روضه خواني امام حسين در آنجا برگزار مي شود جزو ميراث بوده است و او همه سهم را مي خرد غير از يك سهمي كه به مادرش رسيده و مي خواهد قبل از مرگش به كوچكترين دخترش يعني خواهر من بدهد و همين كار را هم مي كند . خواهرم و شوهرش هفت سال پيش در تصادفي كشته مي شوند و از آنها پسري مي ماند كه الان بزرگ شده و زياد هم اهل نيست و سهم الارث خودش را مي خواهد آن هم نه يك سهم بلكه مي گويد همه خانه را بايد بكوبند و برج بسازند آن وقت سهمش را بردارد و راضي نيست كه ديگه در اين خانه روضه بخوانند و هيچ كس هم نمي تواند او را راضي كند كه يا حداقل سهمش را بفروشد يا اينكه امسال هم مراسم روضه خواني مثل سالهاي ديگر در خانه خوانده شود و همچنان فكر ساخت برج است تا اينكه ..... عو ا مل برنامه : نويسنده : مهدي سرخي زاده صدابردار : احمد صديقي تهيه كننده و كارگردان : مهدي سرخي زاده بازيگران : محمد رضا شجريان - مرتضي نسيم سبحان - حميد رضا حاجي محمد زاده - مهدي سرخي زاده - مهديه شريفي برنامه نمايش هفته روزهای پنجشنبه هر هفته از ساعت 20:30 بمدت 30 دقیقه  و تكرار آن جمعه ها از شبکه استانی صدای مرکز يزد  پخش می شود .
Loading the player...
ميراث - نمايش هفته

صدا وسیمای مرکز يزد برنامه ای به نام نمایش هفته را با داستانهاي مختلف تهیه و تولید مي کند . نمايش اين هفته با عنوان ميراث و در رابطه با موضوع محرم و عزاداري امام حسين است كه واحد نمايش راديو آن را توليد و پخش كرده است .


داستان ميراث از اينجا شروع مي شود كه هر سال ماه محرم عزاداري امام حسين در خانه يكي از بازاريان معروف به نام آ سيد حسين برگزار مي شود ولي امسال شايد اين عزاداري برگزار نشود و اين موجب ناراحتي آ سيد حسين شده است و در حال فكر كردن است كه يكي ديگر از بازاريان و خيرين محله به نام ميرزا فتح الله به او مي رسد و جوياي احوال مي شود و دليل ناراحتي او را مي پرسد . آ سيد حسين هم همه قضيه را براي رفيقش تعريف مي كند و مي گويد كه خانه اي كه آ سيد حسين در آن ساكن است و هر سال روضه خواني امام حسين در آنجا برگزار مي شود جزو ميراث بوده است و او همه سهم را مي خرد غير از يك سهمي كه به مادرش رسيده و مي خواهد قبل از مرگش به كوچكترين دخترش يعني خواهر من بدهد و همين كار را هم مي كند .

خواهرم و شوهرش هفت سال پيش در تصادفي كشته مي شوند و از آنها پسري مي ماند كه الان بزرگ شده و زياد هم اهل نيست و سهم الارث خودش را مي خواهد آن هم نه يك سهم بلكه مي گويد همه خانه را بايد بكوبند و برج بسازند آن وقت سهمش را بردارد و راضي نيست كه ديگه در اين خانه روضه بخوانند و هيچ كس هم نمي تواند او را راضي كند كه يا حداقل سهمش را بفروشد يا اينكه امسال هم مراسم روضه خواني مثل سالهاي ديگر در خانه خوانده شود و همچنان فكر ساخت برج است تا اينكه .....

عوامل برنامه :

نويسنده : مهدي سرخي زاده

صدابردار : احمد صديقي

تهيه كننده و كارگردان : مهدي سرخي زاده

بازيگران : محمد رضا شجريان - مرتضي نسيم سبحان - حميد رضا حاجي محمد زاده - مهدي سرخي زاده - مهديه شريفي

برنامه نمايش هفته روزهای پنجشنبه هر هفته از ساعت 20:30 بمدت 30 دقیقه  و تكرار آن جمعه ها از شبکه استانی صدای مرکز يزد  پخش می شود .