رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

میعادگاه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

میعادگاه

Loading the player...

سيماي شبكه تابان ،سيماي معنوي و پرفيض نماز جمعه استان را در برنامه ميعادگاه ،هر هفته به تصوير مي كشد.

ريشه دار كردن شناخت و باور عمومي به ارزش ها و بنيان هاي فكري انقلاب ، ارتقاء سطح تعلقات جامعه نسبت به اسلام و فرهنگ اسلامي ، افزايش شناخت و آگاهي عمومي نسبت به امور سياسي و ترغيب جامعه به مبادلات اسلامي از اهداف توليد اين برنامه مي باشد 

مظهر رابطه انسان با ذات باری‏تعالی، نماز است. خداوند متعال فلسفه نماز را ذكر و یادآوری ذات ربوبی بیان فرموده است . اگر چه نماز به جنبه‏ های فردی رابطه انسان با خداوند اشاره دارد، علاوه بر آن به جنبه‏ های سیاسی و اجتماعی در موضوع نماز نیز عنایت شده است. سطح خرد، نماز یومیه و سطح میانه، نماز جماعات (بویژه در مسجد) و سطح كلان، اقامه نماز جمعه است. اهمیت نماز جمعه به گونه‏ ای است كه عنوان یكی از سوره‏ های قرآن بدان اختصاص یافته است. خداوند در چارچوب سوره جمعه به تشریع وظیفه و احكام نماز جمعه بر مسلمانان پرداخته است. آیات ۹ تا ۱۱ سوره جمعه، جایگاه رفیع نماز جمعه در نظام عبادی اسلام را بیان كرده است. 

برنامه ميعادگاه با ساختار تركيبي ساده تهيه وتوليد مي شود، آيتمهاي اين برنامه شامل مهمترين فرازهاي خطبه هاي نماز جمعه شهر يزد،گزارش هاي مردمي ، بررسي و حضور مردم مي باشد .

ميعادگاه هر هفته شنبه ها بعد از اذان مغرب ساعت 20:10 به مدت 30 دقيقه و تکرار آن روز یکشنبه در ساعت 5:10 بامداد پخش می شو د

 

سال تولید: 1395

تهیه کننده : علی محمد خادمی 

تدوینگر: محمد رضا انباری 

تصویربردار: علیرضا دهقان نمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1