رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۸

ناسالم بودن هوای یزد تا فردا ظهر - نمایش محتوای خبر

 

 

هشدار هواشناسی:


رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان : ریزگردها هوای یزد را غبارآلود کردندو غلظت ذرات معلق در هوای یزد سه برابر حد مجاز است.

هشدار هواشناسی:

سیدعباس‌میرحسینی افزود براساس آخرین اطلاعات بدست آمده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در حال حاضر میزان غلظت ذرات معلق در هوای یزد حدود سه برابر حد مجاز است.

وی گفت: با توجه به شرایط موجود گروه‌های حساس، بیماران تنفسی قلبی، کودکان و سالخوردگان از هرگونه تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند.

وی با بیان این‌که حد مجاز ذرات معلق در هوا 150 میکروگرم بر مترمکعب است و اکنون شاخص هوای استان بیشتر از این میزان نشان می‌دهد، افزود: شاخص کیفیت هوای سالم بین صفر تا 50«پاک»، 50 تا 100 «سالم»، 100 تا 200 «ناسالم»، بیش از 200 «هشدار» و 300 میکرو گرم «بحرانی و خطرناک» است.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان یزد با اشاره به غبارآلود بودن هوای امروز دوشنبه 29 مردادماه در یزد، گفت:‌ پیش‌بینی می‌شود در 24 ساعت آینده هوا غبارآلود همراه با کاهش دما و در بعضی ساعات نیز با وزش باد شدید همراه خواهد بود.

میرحسینی در ادامه با بیان این‌که کاهش دمای هوا تا فردا سه شنبه ادامه خواهد داشت، گفت: ریزگردها که در حال حاضر عامل اصلی کاهش کیفیت هوا در یزد هستند، از مناطق شمالی و شمال شرقی وارد استان شدند.

ریزگردها امروز تا پیش از ظهر فردا با شدت کمتری در استان یزد ماندگار خواهند بود.