رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

نجواي سحري ( ويژه سحر ماه رمضان ) - نمایش محتوای صدا

 

 


  ویژه برنامه راديويي سحر با عنوان « نجواي سحري » با پخش ادعیه های سحر، زیارات و مناجات های ماه مبارک رمضان در سحرهای این ماه عظیم از ساعت 3:00 تا 5:00 بامداد هر سحر ماه مبارك از رادیو یزد پخش و همراه روزه داران دارالعباده می شود . رمضان در مکتب پیامبر خدا صلی الله علیه وآله وسلم ماه ضیافت خداست، در این مهمانی بزرگ الهی میزبان خداوند است و بندگان مومن او مهمان این دعوت الهی و ریاضت و زهد و مجاهده نفسانی و تقوا، وسائل پذیرایی آن . و این سخن از پیام آور مکتب الهی است: «دعیتم الی ضیافة الله» رمضان ماهی است که شما را در آن به سوی ضیافت خدا خوانده اند. یکی از تفاوتهای عمده ضیافت الهی با ضیافت مردمی در این است که در ضیافتی که از جانب مردم صورت می گیرد محور؛ دعوت بسوی طعام است و بهره بردن از آنچه هست . اما در ضیافت الهی محور، تقوی و ریاضت و مبارزه نفسانی با شهوات و امیال شیطانی است که از جمله ویژگیهای آن، بودن و نخوردن و قدرت داشتن و گناه نکردن و بر خواهشای دل «نه» گفتن است که تسلط بر نفس را تقویت می کند و بدون این هم نمی توان به وارستگی از خود و رسیدن به قرب الی الله رسید. اين برنامه در ايام ماه مبارك رمضان به صورت زنده هنگام سحر براي تبيين نقش و اهميت دعا و نيايش - ذكر قرائت قرآن در ماه مبارك رمضان - حضور خدا در همه عرصه هاي زندگي و ... پخش مي شود . ترويج نماز اول وقت - اهميت سحرخيزي از نگاه دين مبين اسلام - ايجاد فضاي معنوي و روحاني براي سحر خيزان - ادعيه -مناجات مناسب سحر و ... از آيتم هاي اين برنامه است . عوامل برنامه : تهيه كنندگان : حميد رضا اميري - عبد المجيد مجيدي زاد گويندگان : اميد حسين مرشدي - سعيد طالبي پور - محمد عليزاده ارتباطات : مسعود خاكي - حميد سلطانپور صدابرداران : صدابرداران پخش
نجواي سحري ( ويژه سحر ماه رمضان )

 

ویژه برنامه راديويي سحر با عنوان « نجواي سحري » با پخش ادعیه های سحر، زیارات و مناجات های ماه مبارک رمضان در سحرهای این ماه عظیم از ساعت 3:00 تا 5:00 بامداد هر سحر ماه مبارك از رادیو یزد پخش و همراه روزه داران دارالعباده می شود .


رمضان در مکتب پیامبر خدا صلی الله علیه وآله وسلم ماه ضیافت خداست، در این مهمانی بزرگ الهی میزبان خداوند است و بندگان مومن او مهمان این دعوت الهی و ریاضت و زهد و مجاهده نفسانی و تقوا، وسائل پذیرایی آن . و این سخن از پیام آور مکتب الهی است: «دعیتم الی ضیافة الله» رمضان ماهی است که شما را در آن به سوی ضیافت خدا خوانده اند.

یکی از تفاوتهای عمده ضیافت الهی با ضیافت مردمی در این است که در ضیافتی که از جانب مردم صورت می گیرد محور؛ دعوت بسوی طعام است و بهره بردن از آنچه هست . اما در ضیافت الهی محور، تقوی و ریاضت و مبارزه نفسانی با شهوات و امیال شیطانی است که از جمله ویژگیهای آن، بودن و نخوردن و قدرت داشتن و گناه نکردن و بر خواهشای دل «نه» گفتن است که تسلط بر نفس را تقویت می کند و بدون این هم نمی توان به وارستگی از خود و رسیدن به قرب الی الله رسید.

اين برنامه در ايام ماه مبارك رمضان به صورت زنده هنگام سحر براي تبيين نقش و اهميت دعا و نيايش - ذكر قرائت قرآن در ماه مبارك رمضان - حضور خدا در همه عرصه هاي زندگي و ... پخش مي شود . ترويج نماز اول وقت - اهميت سحرخيزي از نگاه دين مبين اسلام - ايجاد فضاي معنوي و روحاني براي سحر خيزان - ادعيه -مناجات مناسب سحر و ... از آيتم هاي اين برنامه است .


عوامل برنامه :

تهيه كنندگان : حميد رضا اميري - عبد المجيد مجيدي زاد

گويندگان : اميد حسين مرشدي - سعيد طالبي پور - محمد عليزاده

ارتباطات : مسعود خاكي - حميد سلطانپور

صدابرداران : صدابرداران پخش