سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

نجوای سحر(ویژه سحر ماه مبارک رمضان) - نمایش محتوای صدا

 

 


نجوای سحر ویژه برنامه سحر ماه مبارک رمضان است که از ابتدا تا پایان ماه مبارک رمضان رأس ساعت 02:50 به مدت 100 دقیقه از رادیو یزد پخش می شود.

تهیه کننده : حمیدرضا امیری
گویندگان : علی بهروئیان ، امید حسین مرشدی
نویسندگان : علی بهروئیان ، مریم جعفرنیا
صدابرداران : محمد حکیمی، اسماعیل ابراهیمی، علیرضا احمدی، احمد صدیقی

نجوای سحر  ویژه برنامه سحر ماه مبارک رمضان است که از ابتدا تا پایان ماه مبارک رمضان رأس ساعت 02:50 به مدت 100 دقیقه از رادیو یزد پخش می شود. نجوای سحر با پخش ادعیه ها و مناجات ویژه سحر ماه مبارک رمضان، مباحث کارشناسی با موضوعات مرتبط با این ماه و بخش های متنوع دیگر، میهمان روزه داران استان یزد در سحر های ماه مبارک خواهد بود.
آداب و رسوم ماه مبارک رمضان یکی از مباحث مهم فرهنگ مردم است که به واسطه قدمت خود، از قداست ویژه‌ای برخوردار است. یکی از آداب این ماه، برخاستن از خواب در وقت سحر است که بهترین موقع برای نیایش و خواندن ادعیه و نیایش های ویژه سحر ماه مبارک رمضان است.
آن زمان که برادران خطاکار حضرت یوسف (علیه السلام) پدر را گفتند که: «برای ما استغفار کن»؛ حضرت یعقوب (علیه السلام) در پاسخ به این درخواست به آنان گفت: «به زودی در پیشگاه خدایم برایتان طلب بخشش می نمایم.» آن حضرت این فاصله زمانی را، از هنگام درخواست فرزندان تا زمان طرح تقاضا از خداوند، به این دلیل مطرح کرد تا وقت سحر فرا رسد و در آن هنگام از خداوند، بخشش آنان را طلب کند. پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) نیز می فرمایند: «بهترین هنگامی که شما خداوند بزرگ را در آن می خوانید، وقت سحر است.»
نجوای سحر با بخش های زیر با شما روزه داران عزیز در وقت سحر ماه مبارک رمضان همره است :
بخش قرآنی : با توجه به ماه مبارک رمضان، از جزء همان روز یک آیه قرائت و معنی آیه و شأن نزول آن بیان می شود سپس کارشناس آیه را تفسیر می کند .
بیان احکام ماه مبارک رمضان
بیان مباحث اخلاقی از دعای ابو حمزه ثمالی توسط ائمه جمعه استان
اعلام اوقات شرعی اذان صبح یزد و شهرستان های استان یزد در 3 نوبت
گزیده ای از کلام بزرگان استان

سال تولید: 1400