رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

نجوای سحری - نمایش محتوای صدا

 

 


نجواي سحري ویژه برنامه سحر ماه مبارک رمضان است که از روز سه شنبه تا پایان ماه مبارک رمضان رأس ساعت 02:50 به مدت 100 دقیقه از رادیو یزد پخش می شود. نجوای سحری با پخش ادعیه ها و مناجات ویژه سحر ماه مبارک رمضان، مباحث کارشناسی با موضوعات مرتبط با این ماه و بخش های متنوع دیگر، میهمان روزه داران استان یزد در سحر های ماه مبارک خواهد بود.
Loading the player...

نجواي سحري ویژه برنامه سحر ماه مبارک رمضان است که از روز سه شنبه تا پایان ماه مبارک رمضان رأس ساعت 02:50 به مدت 100 دقیقه از رادیو یزد پخش می شود. نجوای سحری با پخش ادعیه ها و مناجات ویژه سحر ماه مبارک رمضان، مباحث کارشناسی با موضوعات مرتبط با این ماه و بخش های متنوع دیگر، میهمان روزه داران استان یزد در سحر های ماه مبارک خواهد بود.

آداب و رسوم ماه مبارک رمضان یکی از مباحث مهم فرهنگ مردم است که به واسطه قدمت خود، از قداست ویژه‌ای برخوردار استیکی از آداب این ماه، برخاستن از خواب در وقت سحر است که بهترین موقع برای نیایش و خواندن ادعیه و نیایش های ویژه سحر ماه مبارک رمضان است.
آن زمان که برادران خطاکار حضرت یوسف (علیه السلام) پدر را گفتند که: «برای ما استغفار کن»؛ حضرت یعقوب (علیه السلام) در پاسخ به این درخواست به آنان گفت: «به زودی در پیشگاه خدایم برایتان طلب بخشش می نمایم.» آن حضرت این فاصله زمانی را، از هنگام درخواست فرزندان تا زمان طرح تقاضا از خداوند، به این دلیل مطرح کرد تا وقت سحر فرا رسد و در آن هنگام از خداوند، بخشش آنان را طلب کند. پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) نیز می فرمایند: «بهترین هنگامی که شما خداوند بزرگ را در آن می خوانید، وقت سحر است.»

نجوای سحری با بخش های زیر با شما روزه داران عزیز در وقت سحر ماه مبارک رمضان همره است :

بخش قرآنی : با توجه به ماه مبارک رمضان، از جزء همان روز یک آیه قرائت و معنی آیه و شأن نزول آن بیان می شود سپس کارشناس آیه را تفسیر می کند .

فرازی از نهج البلاغه توسط کارشناس قرائت و تفسیر می شود.

بیان احکام ماه مبارک رمضان

بیان مباحث اخلاقی از دعای ابو حمزه ثمالی

اعلام اوقات شرعی اذان صبح یزد و شهرستان های استان یزد

گزیده ای از کلام بزرگان استان

صحبت های کارشناس مذهبی

تاریخ تولید: 1395

تهيه كننده : حميدرضا اميري

گويندگان : علی بهروئیان - اميد حسين مرشدي - سعيد طالبي پور –محمد علیزاده

نویسندگان : مریم جعفرنیا – علی بهروئیان

صدابرداران : محمد حکیمی – اسماعیل ابراهیمی – علیرضا احمدی – احمد صدیقی