برنامه نخل ماتم ویژه برنامه ماه محرم است که از اول تا چهاردهم محرم ، شنبه تا پنج شنبه رأس ساعت 18:30 به مدت 90 دقيقه به جای برنامه پنج دری از صداي مركز يزد پخش مي شود.

برنامه نخل ماتم ویژه برنامه ماه محرم است که از اول تا چهاردهم محرم ، شنبه تا پنج شنبه رأس ساعت 18:30 به مدت 90 دقيقه به جای برنامه پنج دری از صداي مركز يزد پخش مي شود.

عاشورا، سراسر مدرسه عشق است و آموزگار هدایتگر آن، حسین بن علی علیه السلام. این واقعه سترگ، در تاریخ بشرى موجى ‏پدید آورد و مسلمان و غیرمسلمان را با ارزش‏هاى متعالى و مفهوم حیات هدفدار آشنا ساخت. هر اندازه که انسان‏ها با درس‏هاى نهفته در آن حرکت ‏خونین و ژرف آشناتر گردند، به همان میزان عزّتمند خواهند زیست و پایه‏هاى حکومت طاغوت‏ها را خواهند لرزاند

درس‏هایى که از عاشورا مى‏توان گرفت، در گفتار و کردار امام حسین علیه السلام و یارانش دیده می‏شود و کسى که ‏به دقت در مجموعه این واقعه بنگرد و آن را فرا راه خود قرار دهد، با این درس‏های انسان‏ساز آشنا مى‏گردد

برنامه نخل ماتم با پرداختن به واقعه قیام عاشورا سعی دارد آموزه های ارزشمند کربلا را برای مخاطبان بیان کند. در هر برنامه یک سوال مطرح می شود که شنوندگان می توانند از طریق تلفن یا پیامک پاسخ دهند.گزارشگر برنامه نیز سوال برنامه را با مردم سطح شهر مطرح می کند.در بخش دیگر برنامه، یکی از هیئت های عزاداری استان یزد معرفی می شوند.در ادامه، با یکی از گروه های تعزیه استان یزد آشنا می شویم.در بخش مسابقه، شرکت کننده از طریق تلفن به سوالاتی با موضوع قیام امام حسین و وقایع عاشورا پاسخ می دهد.شرکت کننده باید در مدت محدود به سوالات پاسخ دهد و هرچه تعداد سوالاتی که پاسخ درست می دهد بیشتر باشد امتیاز بیشتری کسب می کند.

در ادامه، نمایشی با موضوع قیام امام حسین علیه السلام و وقایع کربلا پخش می شود.

در فواصل برنامه نیز نوحه و موسیقی بی کلام متناسب با فضای برنامه پخش می شود.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهيه كنندگان : خانمها دهقاني زاده - موسوي و خانم توكلي- آقاي مجيدي زاد

گویندگان:‌ امید حسین مرشدی -  الهه دهقانپور - فاطمه زارع - آقاي طالبي پور و خانم شريفي

گزارشگران : حسین آقایی - خانم دهقانيزاده- خانم زارعيان

نويسنده : خانم هوشمند

بازیگران نمایش : محمد رضا شجریان ، مهدیه السادات هاشمی ،‌ مژگان سازنده باغان

تاریخ تولید: 1394