رونق تولید ملی | جمعه، ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

نشست سواد فضای مجازی در مدارس علیمه یزد-بزودی - نمایش محتوای خبر

 

 

به گزارش خبرگز اری صدا وسیما مرکز یزد :


این دوره‌ها با هدف آشنایی طلاب وروحانیون با آسیب ها وفرصت های فضای مجازی در مدارس علمیه یزد برگزار می شود

به گزارش خبرگز اری صدا وسیما مرکز یزد :

کارشناس فضای مجازی حوزه علمیه یزد با بیان اینکه فضای مجازی یکی از ابزارهای نوین و کاربردی در راستای تبلیغ دین است گفت: در همایش سواد فضای مجازی با موضوع رژیم مصرف که با حضور طلاب مدرسه امام خمینی(ره) در این مدرسه برگزار شد با اشاره به اینکه همان طور که استفاده هر چیزی مانند غذا نیاز به یک برنامه و یک رژیم برای مصرف دارد، فضای مجازی هم نیازمند یک رژیم و برنامه‌ای صحیح برای به کار گیری دارد گفت : رژیم مصرف در فضای مجازی به پنج بخش تقسیم می‌شود و اعتقاد داریم که کسی که می‌خواهد از فضای مجازی استفاده صحیح را داشته باشد ابتدا باید به پنج سؤال پاسخ دهد.
حجت‌الاسلام علی شهیدی نسب افزود: معتقدیم سؤال‌هایی که یک فرد برای استفاده از فضای مجازی باید پاسخ دهد عبارت است از اینکه از رسانه‌ها استفاده می‌کنم  برای چه , با چه محتوایی, در چه زمانی,  برای چه کسی  و در چه قالبی انجام می شود .
وی اشاره کرد : بدون شک اگر قبل از استفاده از فضای مجازی بتوانیم به هر کدام از این سؤال‌ها پاسخ منطقی بدهیم می‌توانیم در راستای استفاده صحیح و درست از این فضا به پیش برویم.
شهیدی نسب  گفت : با توجه به اینکه طلاب علوم دینی می‌خواهند در امر تبلیغ دین فعالیت صحیح داشته باشند   با فراگیری مباحث این نشست ها می تواند با بهترین شکل ممکن در فعالیت‌های تبلیغی خود شرکت کنند.
وی فضای مجازی یکی از ابزارهای نوین و کاربردی در راستای تبلیغ دین  اعلام کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب نیز در این سال‌ها نسبت به استفاده از فضای مجازی توسط طلاب تأکید داشتند و طلاب هم اگر این توانایی را در خود می‌بینند که می‌توانند بدون غرق شدن در این فضا و به روش درست فعالیت کنند، به این راه ادامه دهند ولی در غیر این صورت تأکید نمی‌شود