جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

بازگشت به صفحه کامل

نشست کمیته ی نظارت بر اماکن ومراکز توزیع مواد غذایی

نشست کمیته ی نظارت بر اماکن ومراکز توزیع مواد غذایی


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان:

نشست کمیته ی پایش و نظارت بر سفرهای نوروزی استان برگزار شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان در این نشست گفت:این نشست با حضور تمامی دستگاههای ذیربط استان و با توجه به جاذبه های گردشگری استان، به منظور ارائه ی خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب به مسافران، برگزار شد.

لطفی افزود: براساس دستور سازمان میراث فرهنگی و معاونت عمرانی استانداری، کمیته ی خدمات بهداشتی، سلامت و محیط زیست در سفر به دانشگاه علوم پزشکی یزد واگذار و وظایف هر یک از معاونت ها از ابتدای اسفند ماه تا نوروز 96 تبیین شده است.

وی اشاره کرد: کنترل اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و جلوگیری از رفتارهای پرخطر ترافیکی از مهمترین مواردی است که نیازمند نظارت دقیق بویژه در ایام تعطیلات نوروزی است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گفت : مهترین وظایف و اقدامات کمیته پایش و نظارت بر سفرهای استانی، تامین سلامت مهمانان نوروزی، ارتقای سطح سواد سلامت مردم ،دستیابی به سطح بالاتری از همکاریهای درون بخشی و برون بخشی و تامین سلامت آب شرب و بهداشتی مناطق شهری است.

لطفی افزود : برخورد قاطع با عوامل تهدید کننده سلامت جامعه و افزایش پوشش نظارتی و بازرسی های بهداشتی از مراکز فروش مواد غذایی و اماکن عمومی حساس از دیگر وظایف و اقدامات کمیته پایش و نظارت بر سفرهای استانی است.