رونق تولید ملی | جمعه، ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

نمایشگاه دستاورد‌های رشته‌های دانشگاهی در یزد – بزودی - نمایش محتوای خبر

 

 

معاون دانشگاه علم و هنری :


معاون دانشگاه علم و هنر یزد از برگزاری نمایشگاه دستاورد‌های ۶۹رشته دانشگاهی ایران در یزد خبر داد.

معاون دانشگاه علم و هنری :

معاون دانشگاه علم و هنری  گفت: در این دانشگاه متقاضیان در 30رشته کارشناسی ارشد، 25 رشته کارشناسی و پنج رشته کاردانی مشغول به فعالیت هستند و در سعی شده که بهترین خدمات آموزشی به آنها ارائه شود.
محسن برزگری افزود: یکی از مهمترین ویژگی‌های این دانشگاه ایجاد رشته‌های آموزشی بر اساس نیاز جامعه است و این اقدام در راستای این هدف انجام می‌شود که دانش آموختگان این مرکز آموزشی از فرصت‌های خوب شغلی بهره‌مند شوند.
معاون دانشگاه علم و هنر یزد با اشاره به اینکه یکی از مهمترین رویکردهای دانشگاه نوآوری و کارآفرینی است گفت:به غیر از واحدهای درسی مصوب، 12واحد درس در حوزه‌های مهارت‌های زندگی، کارآفرینی، آشنایی با محیط‌های کسب و کار و زبان انگلیسی در این دانشگاه ارائه می‌شود تا در طول دوره تحصیلی سبب توانمندسازی دانشجویان شود.
وی افزود: تاکنون 14هزار نفر از دانشجویان این دانشگاه در رشته‌های مختلف فارغ‌التحصیل شده و در جامعه مشغول به فعالیت در عرصه‌های گوناگون هستند.
برزگری گفت: 60درصد از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه هم الان مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های دولتی و در مقاطع بالاتر در رشته تحصیلی خود هستند و این میزان نشان دهنده سطح کیفی آموزش‌های دانشگاه علم و هنر است.
معاون دانشگاه علم و هنر استان یزد اشاره کرد: امسال هشتمین سال متوالی است که با اعلام نتایج کنکور، مشاوران در دانشگاه علم و هنر حضور دارند و متقاضیان با توجه به اظهارات مشاورین و استعدادها، رشته خود را انتخاب می‌کنند.
وی افزود: یکی از اقداماتی که این مجموعه آموزش عالی در راستای توانمندسازی دانشجویان انجام داده، برپایی نمایشگاه معرفی رشته برای 69رشته دانشگاهی است که متقاضیان می‌توانند به صورت کامل با رشته‌های مختلف آشنا شده و با دید بازتری نسبت به انتخاب رشته مورد علاقه خود اقدام کنند.
برزگری با اشاره به اینکه رشته‌های دانشگاهی متناسب با نیازمندی‌های استان و جامعه در این دانشگاه افزایش داشته  گفت: برای نخستین بار در مقطع کارشناسی ارشد فن‌آوری و مواد غذایی، مدیریت بازاریابی و تصویر‌سازی و همچنین در رشته کارشناسی رشته طراحی صنعتی و مهندسی امنیتی صنعتی به رشته‌های این دانشگاه افزوده شده است.