رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

نوروز نامه ويژه عيد نوروز - نمایش محتوای صدا

 

 


نوروز نامه برنامه اي است ويژه عيد نوروز با ساختار كلامي پيامي كه در اين ايام  از ساعت 08:30 تا 9:00 صبح به مدت 30 دقيقه با لهجه يزدي از راديو يزد پخش مي شود .   نوروز برابر با يكم فروردين ماه (روز شمار خورشيدي) ، جشن آغاز سال نوی ایرانی و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران ایران باستان است. خاستگاه نوروز در ايران باستان است و هنوز مردم مناطق مختلف فلات ايران نوروز را جشن می‌گیرند . امروزه زمان برگزاری نوروز، در آغازفصل بهار است. راديو يزد با هدف ایجاد شادی و صمیمیت مخاطبان را در ايام عيد همراهی می کند ، برنامه نوروز نامه با رویکرد فرهنگی تلاش دارد در سال نو استان يزد را به همه ساكنان و مسافران نورورزي معرفي كند .  در هر برنامه يكي از شهرستانهاي استان معرفي مي شود . موقعيت جغرافيايي - جمعيت - توانمنديها - خصوصيات منطقه اي و كشاورزي شرح داده مي شود . معرفي جاذبه هاي تاريخي - اماكن گردشگري نيز از آيتمهاي اين برنامه است ، همچنين به آداب و رسوم مردم آن منطقه در نوروز پرداخته مي شود . مصاحبه با مردم - كارشناسان - مسئولين منطقه نيز در اين برنامه ها وجود دارد .   عوامل برنامه : تهيه كنندگان : خانمها فاطمه دانايي و راضيه دهقانيزاده نويسندگان : خانمها فاطمه دانايي و راضيه دهقانيزاده گويندگان : خانمها فاطمه زارع و الهه دهقانپور گزارشگران : آقاي حسين آقايي و خانم زهرا دهقانيزاده  
نوروز نامه ويژه عيد نوروز


نوروز نامه برنامه اي است ويژه عيد نوروز با ساختار كلامي پيامي كه در اين ايام  از ساعت 08:30 تا 9:00 صبح به مدت 30 دقيقه با لهجه يزدي از راديو يزد پخش مي شود .


 

نوروز برابر با يكم فروردين ماه (روز شمار خورشيدي) ، جشن آغاز سال نوی ایرانی و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران ایران باستان است. خاستگاه نوروز در ايران باستان است و هنوز مردم مناطق مختلف فلات ايران نوروز را جشن می‌گیرند . امروزه زمان برگزاری نوروز، در آغازفصل بهار است.


راديو يزد با هدف ایجاد شادی و صمیمیت مخاطبان را در ايام عيد همراهی می کند ، برنامه نوروز نامه با رویکرد فرهنگی تلاش دارد در سال نو استان يزد را به همه ساكنان و مسافران نورورزي معرفي كند .  در هر برنامه يكي از شهرستانهاي استان معرفي مي شود . موقعيت جغرافيايي - جمعيت - توانمنديها - خصوصيات منطقه اي و كشاورزي شرح داده مي شود . معرفي جاذبه هاي تاريخي - اماكن گردشگري نيز از آيتمهاي اين برنامه است ، همچنين به آداب و رسوم مردم آن منطقه در نوروز پرداخته مي شود . مصاحبه با مردم - كارشناسان - مسئولين منطقه نيز در اين برنامه ها وجود دارد .

 

عوامل برنامه :

تهيه كنندگان : خانمها فاطمه دانايي و راضيه دهقانيزاده

نويسندگان : خانمها فاطمه دانايي و راضيه دهقانيزاده

گويندگان : خانمها فاطمه زارع و الهه دهقانپور

گزارشگران : آقاي حسين آقايي و خانم زهرا دهقانيزاده