رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

هر روز با قرآن - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

هر روز با قرآن

Loading the player...

توليد سيماي شبكه تابان  ويژه برنامه هر روز با قرآن ( ترتيل قرآن ) را در ماه مبارك رمضان به صورت زنده  توليد و پخش مي كند .

در بیان اهمیت قرآن،همین بس که پیامبر اکرم(ص) فرمودند:«قرآن،از همه چیز خدا برتر است و فرمودند:برتری قرآن بر سایر سخنان،مانند برتری خداوند است،بر بندگانش».

آری؛قرآن کتابی است که رستگاری انسان را در دو جهان تضمین مي کند،همچون مشعلی فروزان،انسان را،از تاریکی های جهل و نادانی رهایی می بخشد.و در سرای دیگر، او را،محبوب حضرت پروردگار می نماید.

قرآن،بهترین فتح کننده قلّه بلند عزت است.و طبق فرمایش امام باقر(ع):«قرآن همانند دو ستاره تابناک آسمانی(خورشید و ماه)، صحنه زندگی انسان ها را روشن می کند».

قرآن در ظلمانی ترین زندگی بشر، در عصر جاهلیت،همچون انفجاری،آسمان سکوت را شکافت و یکباره،دریایی از رحمت و برکت و نور،بر کویر زندگی جاری نمود و فریادی،از عالم قدس،طنین انداز شد که هان ای انسان،ای گمگشته خسران زده،لحظه ای درنگ و تدبر نما که سند نجات و رهایی از عالم ملکوت به سویت فرستاده شد.

در اين برنامه بعد از پايان جزء خواني هر روز سؤالاتي در خصوص همان جزء مطرح مي شود و به برندگان جوايزي اهدا مي شود . 

اين برنامه هر روز راس ساعت 17 به مدت يكساعت در محل مهديه يزد با تلاوت قاريان ممتاز و بين المللي  استان و حضور اقشار مختلف مردم به روي آنتن مي رود . 

سال تولید: 1395

تهيه كننده : عبدالنبي تحويلداران

كارگردان : ابوالقاسم ابوترابي

دستيار تهيه : حسين عقيلي

صدابردار: عليرضا رنجبر

تصوير بردار: جواد مصطفوي - محمد رضا كشفي - عليرضا دهقان - فرهاد چراغي 

دستيار صدا و تصوير : رضا حميد نژاد - امير طاهري - رضا صفاري

برقكار : مصطفي دره زرشكي 

رايانه : آقاي جعفري

 نمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1