رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

هفت اقليم - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

هفت اقليم

Loading the player...

آن سلطان بن سلطان بن سلطان ، آن عارف به اسرار ، آن صاحب هفت اقلیم كه روی به آستان خراسان داشت عاقبت بر ابركوه وارد شد . ساكنان دیر چون قافله را بدیدند یقین كردند كه بزرگ مومنان ، شمس الشموس علی بن موسی الرضا بر ابركوه وارد شده . پس آن سلطان در مكانی بیرون از ابركوه منزل گرفت كه بعدها ، مسجد بیرون خوانده شد . خلایق هفت اقلیم و طالبان اهل حال و احوال خود را به سعادت دیدار به خدمتش رسانیدند .

سپس علی بن موسی الرضا در توران پشت با مردمان به هم صحبتی نشست و به ارشاد و هدایت آنان پرداخت . خدام آن استان پیشكشی ها آوردند تا امام را میزبانی شایسته كنند . گویند آب چشمه توران پشت به خشكی و كاستی بود . پس حضرت از آن چشمه وضو ساخت و از مباركی وضوی ایشان ، چشمه همچنان جوشان و روان است و مسافر و مجاور به جهت تبرك ار آن وضو می سازند . سه روز بگذشت و چون حال امام بهبود یافت، كاروان محمل بسته راه جانب خراسان پیش گرفت .

سيماي شبكه تابان مستند هفت اقليم را دراين خصوص تهيه و توليد نموده است .

 

گالري تصاوير :


 نمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1