رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

همایش معرفی تسهیلات ارزان قیمت بخش کشاورزی دراستان - نمایش محتوای خبر

 

 

معاون سرمایه گذاری توسعه روستایی مناطق محروم ریاست جمهوری:


درهمایش معرفی تسهیلات ارزان قیمت بخش کشاورزی دراستان جمعی از مسئولان بخش کشاورزی استان ،بخشداران و دهیاران با ظرفیت های روستاها در جهت رونق و توسعه اشتغال آشنا شدند .

معاون سرمایه گذاری توسعه روستایی مناطق محروم ریاست جمهوری:

معاون سرمایه گذاری  توسعه روستایی مناطق محروم ریاست جمهوری از اختصاص یک و نیم میلیارد دلار از محل منابع صندوق توسعه محلی برای ایجاد اشتغال در روستاها خبر داد و گفت :امسال در مجموع ده هزار میلیارد تومان برای اشتغالزایی  و توسعه کشاورزی دانش محور و فناور در روستاها اختصاص یافته است .

زرگر گفت: امسال از محل منابع اختصاصی 200 هزار شغل درروستاها ایجاد می شود که این مشاغل در زمینه های فرآوری محصولات کشاورزی ، توسعه  واحدهای بوم گردی ، ایجاد کارگاههای پوشاک و سنگ های زینتی و مراکز حمل و نقل بار و مسافر در روستاها ایجاد خواهد شد .

سجادی پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هم در این همایش از ایجاد 500 فرصت شغلی در سال گذشته  درروستاهای استان خبر داد وگفت:  خوشبختانه زیر ساخت های توسعه اشتغال بویژه اشتغال خرد در روستاهای استان فراهم شده است .

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: همچنین نهمین مرکز رشد واحدهای فناور کشاورزی کشور در استان یزد افتتاح شد .

سجادی پورافزود:با افتتاح این مرکز که با هزینه یک میلیارد و 500 میلیون ریال تجهیز شده است از این پس شرکت های فعال و فناور بخش کشاورزی می توانند با استقرار در این مرکز شاهد توسعه فناوری های نوین در بخش کشاورزی و توسعه کشاورزی استان از کشاورزی معیشتی به کشاورزی دانش بنیان باشیم.