رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

همایش ملی قنات، میراث ماندگار و آب، به زودی در اردکان - نمایش محتوای خبر

 

 

دبیر کانون تفکر آب دانشگاه یزد:


استفاده از فناوری و راهبرد‌های جدید در امر قنات، چگونگی اقتصادی کردن قنات و پرداختن به جنبه‌های میراثی قنات از اهداف این همایش است.

دبیر کانون تفکر آب دانشگاه یزد:

 دبیر کانون تفکر آب دانشگاه یزد در سی‌امین نشست این کانون گفت: همایش ملی قنات، میراث ماندگار و آب، به زودی در اردکان برگزار می شود.
سمسار افزود:این همایش با موضوعات از قبیل قنات میراث ماندگار، جاذبه های گردشگری پایدار، قنات نماد مدیریت مصرف آب و سازگاری با محیط، ابعاد فنی، هنری و خلاقانه ساخت، نگهداری، احیا و مرمت قنات، ابعاد اجتماعی اقتصادی مدیریت سنتی آب و قنات و قنات، آب آینده نگری و افق آینده برگزار می شود.
وی هدف و دستاورد این همایش را استفاده از فناوری و راهبردهای جدید در امر قنات،چگونگی اقتصادی کردن قنات و پرداختن به جنبه های میراثی قنات دانست.
دبیر کانون تفکر آب دانشگاه یزد گفت: به علت همزمانی برگزاری همایش مذکور با هفتمین کنفرانس ملی مدیریت منابع آب، در این نشست مقرر شد تا درباره تاریخ برگزاری همایش بازنگری شود.
سمسار افزود: اطلاع رسانی بیشتر درباره همایش، دعوت از میراث فرهنگی و ایفای نقش قنات به عنوان میراث جهانی و اضافه شدن نام مرکز بین المللی قنات در لوگوی همایش، از دیگر مباحث این نشست بود.