جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

ورزش در یزد - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه ورزش در یزد، برنامه ای مجله ایست که به رویدادهای ورزشی استان و کشور و همچنین مطالب مرتبط با ورزش از جمله ورزش و سلامتی، معرفی چهره های پیشکسوت ورزش و نام آوران استان می پردازد . این برنامه روزهای پنج شنبه رأس ساعت 09:10 به مدت 50 دقيقه به صورت زنده از رادیو يزد پخش مي شود .

تهيه كننده : امید حسین مرشدی

گوينده :  امید حسین مرشدی

نويسنده : امید حسین مرشدی

گزارشگر :  حامد امتحانی

صدابردار : جمال فلاح

برنامه ورزش در یزد، برنامه ای مجله ایست که به رویدادهای ورزشی استان و کشور و همچنین مطالب مرتبط با ورزش از جمله ورزش و سلامتی، معرفی چهره های پیشکسوت ورزش و نام آوران استان می پردازد . این برنامه روزهای پنج شنبه رأس ساعت 09:10 به مدت 50 دقيقه به صورت زنده از رادیو يزد پخش مي شود .

رسانه­ها به‌ عنوان بخشی از ساختار نوین جامعه و یکی از دستگاه­های فراگیر و گسترده در دسترس همگانی، در تمامی کشورها نقش حساس و مهمی را در زمینه­های مختلف سیاسی، فرهنگی،اجتماعی، اقتصادی و ... ایفا می­کنند.

ورزش به عنوان پدیده ای اجتماعی که اکثریت قریب به اتفاق جامعه با آن سرو کار دارند، به عنوان یک حوزه اثربخش در فرهنگ و رفتارهای اجتماعی شناخته شده است. بر این اساس باید گفت که تحولات نوین وسایل ارتباطی جایگاه ورزش را روز به روز در زندگی اجتماعی افزایش داده است. ورزش به عنوان بازتاب نظام اجتماعي هميشه پيوند عجيبي با رسانه خورده است. توسعه ورزشي بدون همكاري رسانه‌اي مقدور نيست. رسانه‌ به عنوان يك عامل مهم و همتراز با دستگاه‌هاي اصلي متولي ورزش و تربيت بدني در جامعه، موظف است به برنامه‌ها و راهبردهاي ورزشي مصوب در جمهوري اسلامي توجه كند و در انعكاس مسابقات و گزارش‌ها و اخبار و رويدادهاي ورزشي به اولويت‌ها كاملا توجه داشته باشد. بنابراین مهم‌ترين وظيفه رسانه و از جمله رادیو، ايجاد آگاهي و شناخت در حوزه ورزش است.

در همین راستا برنامه ورزش در یزد با رویکرد آگاهی بخشی و تأثیرگذاری بر رفتار اجتماعی افراد به خصوص جوانان در زمینه ورزش، سعی دارد در کنار اطلاع رسانی، اوقات شاد و پرانرژی را برای شنوندگان فراهم کند.

شما می توانید ورزش در یزد را با بخش های زیر بشنوید :

گزارش : یک یا دو بخش گزارشی از موضوع روز که در آن هفته مطرح بوده است پخش می شود .

رخصت : در این بخش یکی از پیشکسوتان ورزش استان یزد را معرفی می شود .

نام آوران شهر : با مدال آوران و چهره های موفق ورزش استان یزد آشنا می شوید .

گودآشنایان : رشته پهلوانی و زورخانه ای از زبان یک کار بلد این رشته معرفی می شود .

ورزش برای همه : توصیه هایی کاربردی در رابطه با ورزش همگانی و سلامتی، از زبان یک کارشناس یا پزشک می شنوید.

سیری در مطبوعات : به عناوین مهم مطبوعات کشوری و محلی می پردازد.

خبرهای ورزشی : تازه ترین رویدادهای ورزش استان در خبرهای ورزشی به سمع شما می رسد .

ورزش در شهرستان ها : نام بخش دیگر برنامه است که خبرنگاران شهرستان ها، رویدادها و مطالب ورزشی شهرستان را مطرح می کنند و یا در صورت لزوم با مسئولین ورزشی شهرستان نیز ارتباط تلفنی برقرار می شود.

مستطیل سبز : نگاهی دارد به بازیهای لیگ و تحلیل آن از سوی کارشناسان و گفتگو با دست اندر کاران تیم ها.همچنین رشته های مختلف ورزشی  و بحث روز ورزش که مربوط به آن هفته باشد بررسی خواهد شد.

همچنین در هر برنامه یک سوال که مرتبط با موضوع روز ورزش کشور و استان باشد مطرح خواهد شد تا شنوندگان از طریق تلفن یا پیامک نظرات خود را مطرح کنند.

سال تولید: 1396