رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

ويژه برنامه اداره كل راه و شهرسازي استان - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ويژه برنامه اداره كل راه و شهرسازي استان

Loading the player...

امر ارزشيابي و تعيين صلاحيت و ظرفيت اشتغال به كار شاغلان در امور فني از جمه وظايف سازمانهاي صنفي و حرفه اي مانند سازمان نظام مهندسي ساختمان مي باشد و بديهي است كه در فرايند كوچك سازي و برون سپاري وظايف قابل واگذاري دولت به بخش غير دولتي اين وظيفه از دولت منتزع شده و به سازمان نظام مهندسي ساختمان واگذار خواهد شد. وليكن در كوتاه مدت با مذاكره و توافق با وزارت راه و شهرسازي در قالب كارگزاري انجام وظايف آن وزارتخانه مي تواند بصورت آزمايشي به سازمان نظام مهندسي انتقال يافته و پس از اخذ مجوزهاي قانوني، بصورت دائمي منتقل گردد.
بديهي است در اين راستا ايجاد بسترهاي لازم در سازمان نظام مهندسي و انجام مذاكرات لازم با مسئولان ذيربط و كسب موافقت وزارتخانه، دولت و عنداللزوم مجلس شوراي اسلامي از جمله وظايف هيأت مديره سازمان نظام مهندسي ساختمان خواهد شد .مهمترين گام براي ارتقاي كيفيت طرحهاي ساختماني ، عمراني و شهرسازي در محدوده استان ، اجراي واقعي قانون نظام مهندسي ساختمان و آيين نامه هاي اجرايي آن مي باشد و گام بعدي ارزيابي كمبودها و خلاء هاي قانون و سپس بازنگري و تكميل و ارتقاي قانون فعلي خواهد بود. هيأت مديره بايد تمام توان خود را براي تحقق و اجراي قانون نظام مهندسي ساختمان بكار ببندد و بر اجراي صحيح ، بدون تبعيض و فراگير قانون تاكيد كند و در عين حال ارزيابي و بازنگري و تكميل آنرا در دستور كار خود قرار دهد . بديهي است بسياري از نقايص و كمبودها در قالب اصلاح آيين نامه هاي اجرايي قابل اصلاح خواهد بود و برخي از آنها در بازنگري قانون اصلاح خواهد شد . جهت كنترل اجراي ساختمان بايد عوامل اصلي موثر در اجرا را مورد توجه قرار داد . كنترل نقشه ها ، كنترل عوامل اجرا، كنترل مصالح و لوازم مصرفي ، كنترل روشهاي اجرا از جمله مواردي است كه بايد در فرايند اجراي ساختمان مورد توجه قرار گيرد . براي هر يك از كنترل هاي مذكور ، دستورالعمل ها ، آيين نامه ها و استانداردهايي وجود دارد كه بايد با اعمال آنها نسبت به اجراي استاندارد ساختمان اطمينان حاصل نمود .

توليد سيماي شبكه تابان ، « ويژه برنامه اداره راه و شهرسازي » را تهيه و توليد نموده است اين ويژه برنامه در خصوص ششمين دوره انتخابات هيئت مديره سازمان نظام مهندسي ساختمان استان يزد كه همزمان با ساير استانها با شركت مهندسان عضو اين سازمان تشكيل ميشود اطلاع رساني مي نمايد .

اين ويژه برنامه با موضوع اجتماعي اقتصادي و هدف اطلاعاتي آموزشي با ساختار تركيبي تهيه و توليد شده است.

اين برنامه به مدت 9 دقيقه و به سفارش روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان يزد به سمع و نظر بينندگان مي رسد .


گالري تصاوير :


 

 نمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1