جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

پارسای کویر - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

پارسای کویر

Loading the player...

صدا و سیمای مرکز یزد گوشه ای از زندگی فقیه فقید آیت الله شیخ محمد ابراهیم اعرافی را در قالب مستند « پارسای کویر » به تصویر کشیده است .

حضرت آيت الله حاج شيخ محمد ابراهيم اعرافي (ره) به سال 1290 ه. ش. در خانواده اي مذهبي و علم دوست چشم به جهان گشود. والد ايشان "مرحوم حاج ملاعباس" و جد پدري ايشان"حاج آقا محمد" مي باشد.

آیت الله حاج شیخ محمد ابراهیم اعرافی (ره) فرزند ملا عباس یزدی شورکی ( متولد 1290 شمسی – متوفای 1371 ش) امام جمعه میبد بود.

پدرش انسانی متقی بود و جدش حاج آقا محمد، در مبارزه با خوانین در راه میبد به شهادت رسید.آیت الله اعرافی در دوران حکومت پهلوی از پیشگامان مبارزه با رژیم بود و رهبری مبارزات مردمی در میبد را به عهده داشت. وی با شجاعت به ترویج افکار و عقاید امام خمینی (ره) می پرداخت و حتی در سال های پیش از انقلاب ، نماز جمعه میبد را اقامه کرد. همچنین در طرد و بیرون راندن بهائیان از میبد، فعالیت های گسترده ای انجام داد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ایشان در تمام صحنه های اجتماعی حضور یافت و نیز برای نشر فرهنگ دینی به احداث چندین مسجد ، مدرسه ، درمانگاه ، آب انبار و تاسیس حوزه علمیه میبد پرداخت.ایشان در 28 شهریور سال 1371 رحلت کرد و پس از تشییع جنازه ای باشکوه و اقامه نماز توسط آیت الله امامی کاشانی در گلزار شهدای شهیدیه میبد به خاک سپرده شد.

عوامل تولید این برنامه عبارتند از :

تهیه کننده : مهدی شاکر

تصویربردار : علیرضا دهقان

دستیار صدا و تصویر : حمید زیبا کلام

 

گالری تصاویر :