رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

پلاك ويژه هفته دفاع مقدس - نمایش محتوای صدا

 

 


عشق یعنی یه پلاک که زده بیرون از دل خاک عشق یعنی یه شهید با لبهای تشنه سینه چاک یکی از مهم ترین جنگ های معاصر، جنگ تحمیلی عراق علیه ایران است که در ایران، با نام های دفاع مقدس، جنگ تحمیلی و جنگ هشت‌ساله یاد می شود . وقوع پیروزی‌ انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ در سال ۱۳۵۷، در منطقه خاورمیانه، تغییرات اساسی به وجود آورد که مهم ترین آن شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق، علیه ایران بود. در آن سال ها که رییس جمهورعراق یعنی صدام حسین، به دنبال توسعه قدرت خود در منطقه بود به فکر براندازی دولت نوپای جمهوری اسلامی ایران برآمد. هشت سال دفاع مقدس، آثار با ارزش و معنوی را بر جای گذاشت که نشانگر روزهای پر فراز و نشیب، تلخ و شیرین حماسه آفرینان صحنه های جنگ است. جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، با تمام ویرانگری هایش دارای فرهنگ انتقالی به نسل های بعدی است، فرهنگ جنگ خود مجموعه ای است از عملکردها، نگرش ها، روش ها، آفرینش های هنری و ادبی سال های جنگ و پس از آن. باید توجه کرد که انتقال این فرهنگ و حماسه ها به نسل های بعدی و حفظ ارزش ها و آثار این سال ها یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید بدان توجه شود. ويژه برنامه پلاك برنامه اي مناسبتي است كه در هفته دفاع مقدس از ساعت 18:30 به مدت 90 دقيقه از صداي مركز يزد پخش شد . مسابقه - معرفي اولين هاي دفاع مقدس - سرودهاي متعدد ويژه هفته دفاع مقدس - دعوت از يادگاران دفاع مقدس و صحبت با ايشان در برنامه و .... از آيتم هاي اين برنامه است . عوامل ويژه برنامه پلاك : تهيه كنندگان : خانمها دانايي و وافي گويندگان : خانم شريفي و آقاي مرشدي گزارشگر : آقاي آقايي نويسنده : خانم دانايي
Loading the player...
پلاك ويژه هفته دفاع مقدس

عشق یعنی یه پلاک که زده بیرون از دل خاک عشق یعنی یه شهید با لبهای تشنه سینه چاک

یکی از مهم ترین جنگ های معاصر، جنگ تحمیلی عراق علیه ایران است که در ایران، با نام های دفاع مقدس، جنگ تحمیلی و جنگ هشت‌ساله یاد می شود . وقوع پیروزی‌ انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ در سال ۱۳۵۷، در منطقه خاورمیانه، تغییرات اساسی به وجود آورد که مهم ترین آن شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق، علیه ایران بود.

در آن سال ها که رییس جمهورعراق یعنی صدام حسین، به دنبال توسعه قدرت خود در منطقه بود به فکر براندازی دولت نوپای جمهوری اسلامی ایران برآمد. هشت سال دفاع مقدس، آثار با ارزش و معنوی را بر جای گذاشت که نشانگر روزهای پر فراز و نشیب، تلخ و شیرین حماسه آفرینان صحنه های جنگ است. جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، با تمام ویرانگری هایش دارای فرهنگ انتقالی به نسل های بعدی است، فرهنگ جنگ خود مجموعه ای است از عملکردها، نگرش ها، روش ها، آفرینش های هنری و ادبی سال های جنگ و پس از آن. باید توجه کرد که انتقال این فرهنگ و حماسه ها به نسل های بعدی و حفظ ارزش ها و آثار این سال ها یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید بدان توجه شود.
ويژه برنامه پلاك برنامه اي مناسبتي است كه در هفته دفاع مقدس از ساعت 18:30 به مدت 90 دقيقه از صداي مركز يزد پخش شد . مسابقه - معرفي اولين هاي دفاع مقدس - سرودهاي متعدد ويژه هفته دفاع مقدس - دعوت از يادگاران دفاع مقدس و صحبت با ايشان در برنامه و .... از آيتم هاي اين برنامه است .
عوامل ويژه برنامه پلاك :
تهيه كنندگان : خانمها دانايي و وافي
گويندگان : خانم شريفي و آقاي مرشدي
گزارشگر : آقاي آقايي
نويسنده : خانم دانايي