جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

پنج دری (ویژه ولادت حضرت زهرا (س) - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه پنج دری با ساختار ترکیبی نمایشی از شنبه تا پنج شنبه رأس ساعت 18:30 به مدت 90 دقيقه با موضوع اجتماعی و اقتصادی از صداي مركز يزد پخش مي شود. این برنامه در آستانه روز ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها با موضوع مادر و همسر از شبکه یزد پخش می شود.

عوامل برنامه :

تهيه كنندگان : خانمها دهقاني زاده - موسوي و خانم توكلي- آقاي مجيدي زاد

گویندگان:‌ امید حسین مرشدی -  الهه دهقانپور - فاطمه زارع - آقاي طالبي پور و خانم شريفي

گزارشگران : حسین آقایی - خانم دهقانيزاده- خانم زارعيان

نويسنده : خانم هوشمند

بازیگران نمایش : محمد رضا شجریان ، مهدیه السادات هاشمی ،‌ مژگان سازنده باغان

پنج‌دری یکی از عناصر سنتی معماري ايراني است. پنج‌دری به طور معمول یک اتاق بزرگ است که در واقع همان تالار اصلی خانه محسوب می‌شود که اغلب اوقات رو به ایوان بزرگی است که ۵ پنجره به هم‌پیوسته برای آن در نظر گرفته شده‌است. در معماری نوین پنج‌دری به اتاق نشیمن اطلاق می‌شود با این‌حال خانه‌های سنتی اصیل ایرانی بسیار بزرگ بوده با تعداد زیادی اتاق ساخته می‌شده که پنج‌دری اتاق اصلی خانه محسوب می‌شده است.پس از یك روز طاقت فرسای كاری زمان برگشت به خانه می رسد و جمع گرم خانوادگی ، دربهای ارسی و پنج دری خانه های یزد كه باز می شود امواج رادیو با برنامه رادیویی پنج دری میهمان خانه های مردم استان می باشد و با پخش موسیقی و حكایت های دلنشین روحبخش جان خسته شنوندگان خود می شود .

برنامه پنج دری با ساختار ترکیبی نمایشی از شنبه تا چهارشنبه رأس ساعت 18:30 به مدت 90 دقيقه با موضوع اجتماعی و اقتصادی از صداي مركز يزد پخش مي شود. این برنامه در آستانه روز ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها با موضوع مادر و همسر از شبکه یزد پخش می شود.

سال تولید: 1397