جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

پنج دری - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه پنج دری برنامه ایست اجتماعی و در عین حال تفریحی با فضایی شاد و پر انرژی که از شنبه تا چهارشنبه رأس ساعت 18:30 به مدت 120 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود.
Loading the player...

برنامه پنج دری برنامه ایست اجتماعی و در عین حال تفریحی با فضایی شاد و پر انرژی که از شنبه تا چهارشنبه رأس ساعت 18:30 به مدت 120 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود.

پنج‌دری یکی از عناصر سنتی معماري ايراني است. پنج‌دری به طور معمول یک اتاق بزرگ است که در واقع همان تالار اصلی خانه محسوب می‌شود که اغلب اوقات رو به ایوان بزرگی است که ۵ پنجره به هم‌پیوسته برای آن در نظر گرفته شده‌است. در معماری نوین پنج‌دری به اتاق نشیمن اطلاق می‌شود با این‌حال خانه‌های سنتی اصیل ایرانی بسیار بزرگ بوده با تعداد زیادی اتاق ساخته می‌شده که پنج‌دری اتاق اصلی خانه محسوب می‌شده است.

پس از یك روز طاقت فرسای كاری زمان برگشت به خانه می رسد و جمع گرم خانوادگی ، دربهای ارسی و پنج دری خانه های یزد كه باز می شود امواج رادیو با برنامه رادیویی پنج دری میهمان خانه های مردم استان می باشد و با پخش موسیقی و حكایت های دلنشین، روحبخش جان خسته شنوندگان خود می شود .   

واقعيت اين است كه اصولا تفريح فكري يكي از موارد پذيرفته شده براي جوامع انساني به شمار مي رود . از اين رو لازم است كه بستر اين تفريحات فكري در جامعه فراهم شود ، چرا كه روح انسان نياز به تفريح دارد و برنامه شاد پنج دري از صداي مركز يزد هر روز به مدت 120 دقيقه با موضوعات مختلف توانسته است حجم كثيري از مخاطبان را به خود جذب كند . 

اين برنامه با لهجه شيرين يزدي و با هدف  ايجاد اميد و نشاط افريني در جامعه ،ساعات مفرحي را براي شنوندگان ايجاد كرده است .

برنامه تفريحي اجتماعي با رويكرد اميد به مردم كه تلاش و نشاط اجتماعي را نتيجه مي دهد و ارتقاء فرهنگ عمومي در مسائل جاري اجتماع از اهداف اين برنامه است . موضوعات مورد پردازش برنامه با محوريت اخلاق و دين مي باشد نظير احسان - صداقت - وحدت - احترام به ديگران و .... در اين برنامه سعي مي شود محيط مفرح و شادي را براي شنوندگان ايجاد شود.

آیتم های برنامه شامل نمایش، گزارش درباره موضوع برنامه، مسابقه تلفنی، ارتباط با کارشناس و گفتگو درباره موضوع برنامه است.

همچنین پیامک های شنوندگان درباره موضوع برنامه در فواصل برنامه خوانده می شود و تلفن های مخاطبین نیز پخش می شود.

موسیقی های بی کلام و با کلام متناسب با فضای برنامه نیز در فواصل مختلف، تقدیم شنوندگان خواهد شد.

تاریخ تولید: 1394

تهيه كنندگان : حمید طلایی-نعیمه توکلی

گویندگان:‌ امید حسین مرشدی -  الهه دهقان پور - فاطمه زارع - سعید طالبي پور- مهدیه شريفي

گزارشگران : حسین آقایی - زهرا دهقاني زاده

نويسندگان : ندا هوشمند – مهدیه حسین مرشدی

بازیگران نمایش : محمد رضا شجریان - مهدیه السادات هاشمی - مژگان سازنده

صدابرداران : محمد حکیمی – اسماعیل ابراهیمی – علیرضا احمدی – احمد صدیقیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
برنامه نمایشی 5 دری از برنام های جذاب و با لهجه... رضا صبوری ۱۳۹۴/۱۰/۱۶ ۱۱:۴۳
باعرض سلام خواهش میکنم این وقت کمی که داریم... Seyed Fela ۱۳۹۴/۱۱/۲۴ ۱۹:۳۱

Seyed Fela
باعرض سلام خواهش میکنم این وقت کمی که داریم تاعیدبرنامه های شادباطنزوبالهجه اصیل یزدجلب توجهی باشدبرای مهمانان نوروزی که واقعا مایزدیهابایدافتخارکنیم ازاین لهجه شیزین وازمهمان نوازی وخونگرمیمان
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۱/۲۴ ۱۹:۳۱
رضا صبوری
برنامه نمایشی 5 دری از برنام های جذاب و با لهجه شیرین یزدی می باشد که بین ما استانهای دیگر طرفدار دارد.از بازیگران با اجرای خوبشان تشکر می شود.صبوری از شیراز
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۰/۱۶ ۱۱:۴۳