رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

پيشواي مهر - نمایش محتوای صدا

 

 


سلام به خورشيد آسمان ايران و شمس الشموس دلها آنچه كه در تاريخ زندگي ائمه معصومين عليهم السلام به ويژه امام رضا عليه السلام براي ما مهم و آموزنده است، تنها شناخت زندگاني و رفتار آن ها نيست، بلكه شناخت روش زندگي و رفتار اجتماعي آن بزرگواران و چگونگي موضع گيري اجتماعي و سياسي و شيوه ي فعاليت هاي فرهنگي آنان است. امامان، شيوه ي زندگي اجتماعي، مواضع سياسي و شيوه مبارزاتي خويش را بر اساس سنجش دقيق اوضاع و احوال و شرايط زماني، ارزيابي امكانات و مقتضيات و محذورات ، و متناسب با برخوردها و جبهه گيري هاي گوناگون مخالفان اسلام، تنظيم مي كردند. بر ماست كه بكوشيم با نزديك شدن به انوار هدايت، شور و شعوري افزون تر، عشق و اخلاصي عميق تر، و تقربي والاتر به آن چشمه هاي هميشه جوشان پيدا كنيم واز فيوضاتشان بهره مند گرديم. ابن صباغ مالكی درباره حضرتش می‌نویسد: «حضرت از مناقبی والا و صفاتی پسندیده برخوردار است. نفس شریفش پاك، هاشمی نسب و از نژاد پاك نبوی است.» بعد از جریان ولایتعهدی، روزی عبدالله بن مطرف بن هامان بر مأمون وارد شد. حضرت رضا(علیه السلام) نیز در مجلس حضور داشت. خلیفه رو به عبدالله كرد و گفت: درباره ابوالحسن علی بن موسی الرضا چه می‌گویی؟ عبدالله گفت: «چه بگویم درباره كسی كه طینت او با آب رسالت سرشته شده و ریشه در گوارای وحی دوانیده است. آیا از چنین ذاتی جز مشك هدایت و عنبر تقوا می‌تواند ظاهر شود؟ ويژه برنامه پيشواي مهر به مناسبت ميلاد با سعادت هشتمين اختر تابناك آسمان امامت و ولايت به مدت 31 دقيقه در صداي مركز يزد توليد شده است كه اين برنامه شامل حكايت زندگاني امام رضا ع - روايت - صحبتهاي كارشناسي در خصوص ابعاد زندگاني امام و سرود هاي مذهبي مي باشد . اين ويژه برنامه با ساختار كلامي پيامي - موضوع معارف - مخاطب عام - هدف ارشادي تربيتي و اطلاعاتي آموزشي ويژه ولادت امام رضا توليد و پخش شده است . با توجه به ضرورت آشنايي هر چه بيشتر شنوندگان با ائمه اطهار و سيره آنها ويژه برنامه پيشواي مهر ويژه ولادت  امام رضا توليد شده است كه به زندگي امام مي پردازد و در مورد ويژگيها و شخصيت ايشان در قالب حكايت صحبت مي كنند . اين ويژه برنامه در روز ولادت امام رضا (ع) از صداي مركز يزد پخش شده است . عوامل برنامه : تهيه كننده  برنامه : مريم تقي زاده گوينده : عليرضا سازگاري نويسنده : خانم اصفهانيان صدابردار : علي دهقانيزاده
Loading the player...

سلام به خورشيد آسمان ايران و شمس الشموس دلها

آنچه كه در تاريخ زندگي ائمه معصومين عليهم السلام به ويژه امام رضا عليه السلام براي ما مهم و آموزنده است، تنها شناخت زندگاني و رفتار آن ها نيست، بلكه شناخت روش زندگي و رفتار اجتماعي آن بزرگواران و چگونگي موضع گيري اجتماعي و سياسي و شيوه ي فعاليت هاي فرهنگي آنان است. امامان، شيوه ي زندگي اجتماعي، مواضع سياسي و شيوه مبارزاتي خويش را بر اساس سنجش دقيق اوضاع و احوال و شرايط زماني، ارزيابي امكانات و مقتضيات و محذورات ، و متناسب با برخوردها و جبهه گيري هاي گوناگون مخالفان اسلام، تنظيم مي كردند.


بر ماست كه بكوشيم با نزديك شدن به انوار هدايت، شور و شعوري افزون تر، عشق و اخلاصي عميق تر، و تقربي والاتر به آن چشمه هاي هميشه جوشان پيدا كنيم واز فيوضاتشان بهره مند گرديم.

ابن صباغ مالكی درباره حضرتش می‌نویسد: «حضرت از مناقبی والا و صفاتی پسندیده برخوردار است. نفس شریفش پاك، هاشمی نسب و از نژاد پاك نبوی است.»

بعد از جریان ولایتعهدی، روزی عبدالله بن مطرف بن هامان بر مأمون وارد شد. حضرت رضا(علیه السلام) نیز در مجلس حضور داشت. خلیفه رو به عبدالله كرد و گفت: درباره ابوالحسن علی بن موسی الرضا چه می‌گویی؟ عبدالله گفت: «چه بگویم درباره كسی كه طینت او با آب رسالت سرشته شده و ریشه در گوارای وحی دوانیده است. آیا از چنین ذاتی جز مشك هدایت و عنبر تقوا می‌تواند ظاهر شود؟

ويژه برنامه پيشواي مهر به مناسبت ميلاد با سعادت هشتمين اختر تابناك آسمان امامت و ولايت به مدت 31 دقيقه در صداي مركز يزد توليد شده است كه اين برنامه شامل حكايت زندگاني امام رضا ع - روايت - صحبتهاي كارشناسي در خصوص ابعاد زندگاني امام و سرود هاي مذهبي مي باشد .

اين ويژه برنامه با ساختار كلامي پيامي - موضوع معارف - مخاطب عام - هدف ارشادي تربيتي و اطلاعاتي آموزشي ويژه ولادت امام رضا توليد و پخش شده است .

با توجه به ضرورت آشنايي هر چه بيشتر شنوندگان با ائمه اطهار و سيره آنها ويژه برنامه پيشواي مهر ويژه ولادت  امام رضا توليد شده است كه به زندگي امام مي پردازد و در مورد ويژگيها و شخصيت ايشان در قالب حكايت صحبت مي كنند . اين ويژه برنامه در روز ولادت امام رضا (ع) از صداي مركز يزد پخش شده است .


عوامل برنامه :

تهيه كننده  برنامه : مريم تقي زاده

گوينده :عليرضا سازگاري

نويسنده : خانم اصفهانيان

صدابردار : علي دهقانيزاده