رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

چراغستان - نمایش محتوای صدا

 

 


چراغستان ویژه برنامه ماه مبارک رمضان است که از ابتدای ماه روزهای شنبه، دوشنبه، چهارشنبه و جمعه رأس ساعت 18:05 به مدت 25 دقیقه از رادیو یزد پخش می شود .این برنامه به موضوعات خانواده و سبک زندگی از جمله صداقت در زندگی، شیوه صحیح زندگی و نحوه مناسب تعامل در خانواده و ... در قالب روایت و نمایش می پردازد .
Loading the player...

چراغستان ویژه برنامه ماه مبارک رمضان است که از ابتدای ماه روزهای شنبه، دوشنبه، چهارشنبه و جمعه رأس ساعت 18:05 به مدت 25 دقیقه از رادیو یزد پخش می شود .این برنامه به موضوعات خانواده و سبک زندگی از جمله صداقت در زندگی، شیوه صحیح زندگی و نحوه مناسب تعامل در خانواده و ... در قالب روایت و نمایش می پردازد .

با توجه به اهمیت ویژه «خانواده» به عنوان مهمترین نهاد اجتماعی که از پیوند ازدواج بین زن و مرد تشکیل می شود و به دلیل نقش آفرینی اش در شخصیت پذیری و جامعه پذیری افراد و درونی کردن نظام ارزش ها و هنجارهای جامعه، نقشی بی بدیل دارد .

تعالی خانواده یکی از عوامل مهم در مباحث خانواده است و از طریق «سبک زندگی» به ازدواج پایدار منجر می شود که تقویت آداب و مهارت های زندگی، اصلاح الگوی مصرف، احترام به سالمندان و افزایش جمعیت را می توان از نتایج آن دانست .

در همین راستا چراغستان به موضوعات «سبک زندگی» در قالب روایی نمایشی می پردازد. در هر برنامه یکی از موضوعات خانواده و سبک زندگی مانند مهارت های زندگی، افزایش جمعیت، مثبت اندیشی، اعتماد، محبت، شکیبائی، گذشت و ... انتخاب و در قالب نمایش برای مخاطب تبیین می شود به گونه ای که یک شخصیت محوری راوی است و چند شخصیت دیگر در قالب نمایش، موضوع برنامه را اجرا می کنند . 

تاریخ تولید: 1395

تهيه كننده : فاطمه دانایی

نویسنده : فاطمه دانایی

بازیگران : مهدی قانع – حمید طلایی – ناهید فرجی – مهین یاسینی

صدابرداران : محمد حکیمی – اسماعیل ابراهیمی – علیرضا احمدی – احمد صدیقی