جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

چراغ خانه ویژه ماه مبارک رمضان - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

چراغ خانه ویژه ماه مبارک رمضان

Loading the player...

تولید سیمای مرکز یزد هر روز در ایام ماه مبارک رمضان برنامه چراغ خانه را با ساختار و سبک متفاوت تهیه و تولید می نماید .این برنامه با موضوع دین و معارف به  پاسخگویی احکام و مسائل شرعی مخاطبان می پردازد .

یکی از مهمترین واجبات دین مبین اسلام كه از اهمیت ویژه‌‌ای برخوردار می‌باشد، فراگیری احکام دین است كه درک و فهم درست نسبت به مسائل آن و عمل بر طبق آن تضمین كننده سعادت انسان است. كسی كه اسلام را به عنوان دین خود بر می‌گزیند باید برنامه‌‌های آن را به طور كامل در همه قلمروهای زندگی خود بپذیرد و رفتار و عملكرد خویش را مطابق با احكام دین تنظیم نماید، انجام چنین تكلیفی می‌‌طلبد فرد مسلمان نسبت به مقدار مورد نیازش از احكام دین كه به آن احتیاج دارد و برایش پیش می‌آید، شناخت پیدا كند تا بتواند آن را در زندگی خود اجراء نماید، بر این اساس قرآن كریم و روایات ائمه هدی(علیهم‌السلام) بر این موضوع تأکید بسیار نموده و همگان را به یاد گرفتن احکام دین تشویق و ترغیب كرده‌‌اند .

تعميق و ارتقاي معرفت، ايمان روشن بينانه ، اخلاق فاضله و رفتار ديني جامعه ،ارتقاي آگاهي هاي عمومي نسبت به وظايف و تكاليف ديني،آموزش احكام و آداب و مناسك دعا و زيارت ازاهداف و وظايف رسانه ملي مي باشد.

دراین برنامه  با حضور كارشناس مذهبي به سوالات تلفني و پیامکی مخاطبان در مورد مسائل دین واحكام پاسخ گفته مي شود ،همچنين به بيان تفسير ساده ايات قران نيز پرداخته مي شود و دربخش آموزش عملی احکام به آموزش وضو ، وضوی جبیره ای ،  تیمم و دیگر احکام همراه با توضیحات کامل می پردازد.

برنامه چراغ خانه هر روز راس ساعت  9:45 الی 10:45 صبح بصورت زنده به روی آنتن می رود و بازپخش این برنامه ازساعت 18 الی 19 همان روز می باشد.

سال تولید: 1395

تهیه کننده : علی محمد خادمی 

کارگردان : بتول بابایی

مجری : محسن فلاح

تصویر بردار : مریم صادقی - سید جواد حاجعلی ملایی - علیرضا دهقان

صدابردار: مرضیه حسن زاده

تدوین : سیدامیر سعید دهقان منشادی

کارشناس مذهبی : سید کاطم مدرسی

کارشناس بخش عملی : آقای کوچکی جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
مجری این برنامه مناسب این برنامه نیست. این برنامه... راحله ۱۳۹۵/۰۳/۳۰ ۰۷:۵۷

راحله
مجری این برنامه مناسب این برنامه نیست. این برنامه نیازی به شور ندارد که ایشون گاهی وقتها بی دلیل پر انرژی می خواهد ادا در بیاورد. شبکه تابان با این مجریها و این برنامه ها اندک مخاطبین خود را هم از دست داده است. خصوصا برنامه دم افطار که پول گدایی می کنید!!!!!
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۳/۳۰ ۰۷:۵۷

نمایش نظرسنجی

اطلاع رسانی اخبار و اطلاعات مربوط به شیوع بیماری کرونا و پخش برنامه های آگاهی سازی مخاطب را از برنامه های صداوسیمای مرکز یزد چگونه ارزیابی می کنید؟
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
0% 0 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیارضعیف

کل آرا: 0