رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

چشمه توران پشت - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

چشمه توران پشت

Loading the player...

چشمه‌هاي جوشان منطقه "توران پشت" يكي از زيباترين چشمه‌هاي جوشان در سطح كشور است.  روستاي توران پشت از توابع شهرستان تفت و در فاصله 80 كيلومتري اين شهرستان قرار دارد. چشمه‌هاي جوشان اين منطقه در فاصله بسيار كمي از تخت رستم قرار دارد .  چشمه‌هاي جوشان منطقه توران‌پشت يكي از زيباترين چشمه‌هاي جوشان در سطح كشور است. اين چشمه به صورت آبگرم در زمين در حال جوشيدن است و از آنجايي كه اين جوشيدن خيلي آرام همراه با املاح گچي و آهكي صورت مي‌گيرد، به مرور زمان در محل جوشش آب تپه‌اي از املاح به صورت ورقه ورقه (به شكل پياز) و لايه‌اي به وجود مي‌آيد و زماني كه ضخامت اين لايه‌هاي رسوبي زياد باشد چشمه ديگر قادر به جوشيدن نيست و در نزديكي محل قبلي و از کف دوباره آب شروع به جوشيدن مي‌كند. وي تصريح كرد: اين منطقه با چشمه‌هاي جوشان مي‌تواند سالانه پذيراي تعداد بسيار زيادي از دانشجويان زمين شناسي، گردشگران خارجي و دوست داران چشمه‌هاي آب گرم باشد.

سيماي شبكه تابان مستند چشمه توران پشت را در خصوص معرفي روستاي توران پشت و چشمه هاي جوشان و زيباي آن تهيه و توليد نموده است .

 

 

سال تولید: 1388

تهیه کنده :سید محسن شمس الدینی

کارگردان : محسن عباسی 

تصویربدار : علیرضا دهقان - ابوالفضل دهقانیزاده

صدابردار: حمید رضا خرداد مهر - اکبر فتوحی

تدوین: سید علی کمال الدینی نمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1