رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

کوچه باغ رادیو - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه کوچه باغ رادیو، یک برنامه مجله ای است با رویکرد اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در زمینه های اجتماعی، فرهنگی و ... که از شنبه تا چهارشنبه رأس ساعت 10:10 به مدت 50 دقيقه به صورت زنده از صداي مركز يزد پخش مي شود.
Loading the player...

برنامه کوچه باغ رادیو، یک برنامه مجله ای است با رویکرد اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در زمینه های اجتماعی، فرهنگی و ... که از شنبه تا چهارشنبه رأس ساعت 10:10 به مدت 50 دقيقه به صورت زنده از صداي مركز يزد پخش مي شود.

مهمترین وسیله ارتباط جمعی و تبلیغات که می تواند در بین اقشار جامعه نفوذ کند، رادیو و تلویزیون است. با در نظر گرفتن درصدی از جمعیت جهان که بی سوادند و همچنین کودکان جهان، که فقط از رادیو و تلویزیون می توانند استفاده کنند، به اهمیت این وسایل ارتباط جمعی بیشتر پی می بریم. در این میان نقش رادیو، به دلیل امکانات فنی کمتری که نیاز دارد، نسبت به تلویزیون، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

به یاری همین رسانه ها می توان در جهت ارتقای سطح دانش، نگرش و رفتار اجتماعی و بازشناسی و باز تولید ارزش ها و باورهای عمیق و استوار جامعه و نهادی کردن آنها، گامی جدی برداشت و کیفیت جدیدی از پیوستگی های درونی و پویا را به وجود آورد.

رادیو به عنوان یک رسانه شنیداری می تواند با برنامه ها و پیام های خود وابستگی تازه ای را برای مخاطبان خویش به وجود آورد که زمینه ساز پیشرفت های اخلاقی، هویتی، فرهنگی و اجتماعی است.

بنابراین رادیو با اتخاذ سیاست های سنجیده و فعال، می تواند از فرصت انتقال و مبادله اطلاعات و فرهنگ نیز به خوبی بهره ببرد.

برنامه کوچه باغ رادیو نیز به خوبی به این رسالت پرداخته است و سعی دارد با شناخت مخاطب خود، ارتباط مؤثر و مستمری را با وی برقرار کند.اطلاع رسانی در جنبه های مختلف فرهنگی و اجتماعی، ساختار اصلی برنامه را تشکیل می دهد و تهیه کننده در پرداختن به پیام های مختلف و متنوع، آزادی عمل بیشتری دارد.

در آیتم گزارش تلفنی خبرنگاران آزاد شهرستان ها با گزارشگران دیگر مراکز، مطلبی کوتاه پیرامون آداب و رسوم و یا اخبار شهرستان خود بیان می کنند.

یک روز یک نکته آیتم دیگر برنامه است که به صورت زنده یا ضبطی تولید و پخش می شود و محتوای آن شامل پیام های بهداشتی، ایمنی و کار، راهنمایی و رانندگی و ... است.

نگاهی به مطبوعات بخش دیگر برنامه است که هر روز رأس ساعت 11 پخش می شود. گوینده دوم برنامه به صورت زنده تیتر مطبوعات و سایت های معروف استان را به سمع شنوندگان می رساند.

در فواصل برنامه نیز از موسیقی های با کلام و بی کلام متناسب با فضای برنامه استفاده می شود.

تاریخ تولید: 1394

تهيه كننده : آرزو تقدیسی

گوينده :  مژگان دستجردی

نويسندگان : مژگان دستجردی – مهدیه شریفی

صدابردار : ابراهیمیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام.من کارمندم و هر روز صبح ساعت 7:30... منصور نجم الدینی ۱۳۹۴/۱۱/۲۰ ۰۹:۴۷
سلام با عرض خسته نباشین...ایا شبکه جام جم دراستان... مجید دهقان ۱۳۹۴/۱۱/۲۲ ۰۰:۲۲

مجید دهقان
سلام با عرض خسته نباشین...ایا شبکه جام جم دراستان یزد نشان نمی دید؟ لطفا شبکه جام جم را پخش کنید مجید دهقان یزد
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۱/۲۲ ۰۰:۲۲
منصور نجم الدینی
با سلام.من کارمندم و هر روز صبح ساعت 7:30 الی14:30رادیو در اتاقم روشن و تمام برنامه های شما را گوش میکنم.خیلی خیلی تشکر میکنم از تمامی کارمندان صدا و سیمای یزد .اگر شماره پیامک کوچه باغ رادیو را در برنامه اعلام کنید ممنون شما میشم.نجم الدینی کارمند اموزش فنی و حرفه ای یزد.
مدیر سایت: با سلام و تشکر از شما :شماره پیامک 30000351
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۱/۲۰ ۰۹:۴۷