حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۴ آبان ۱۳۹۷

کیفیت و زمان اقامه نماز حاجت جوادالائمه (ع) - نمایش محتوای خبر

 

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران:


افراد معمولا امام جواد (ع) را با نام باب الحوائج یاد می‌کنند و معتقدند که ایشان کمک بسیاری در رفع حاجات و دور کردن گرفتاری‌ها می‌کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران:

یکی از اعمالی که می‌توان به ایشان توسل جست اقامه نماز حاجت امام جواد (ع) است که باشگاه خبرنگاران جوان قصد دارد تا در این مطلب به کیفیت و زمان اقامه این نماز حاجت بپردازد، پس با ما همراه باشید.


نماز جواد الائمه علیه السلام

نماز جواد الائمه علیه السلام یکی از نماز‌های توصیه شده در کتب دینی برای برآورده شدن حاجات به ویژه رفع حاجات دنیوی، دور کردن بلا و گرفتاری‌ها است. امام نهم شیعیان حضرت امام محمد تقی (ع) در سال ۱۹۵ هجری در مدینه ولادت یافتند.

بیشتر بدانید: توصیه امام جوادالائمه برای برآورده شدن حوائج

ایشان هنگام وفات پدر گرامی شان حضرت رضا (ع)، ۸ ساله بودند و پس از شهادت جانگداز آن حضرت، در اواخر ماه صفر، مقام امامت به فرزند ارجمندش حضرت جوادالأئمه (ع) انتقال یافت.

عمر ایشان بسیار کوتاه و دوران امامت ایشان ۱۷ سال به طول انجامید. حضرت جواد (ع) در سن ۲۵ سالگی در آخر ماه ذیقعده سال ۲۲۰ هجری به شهادت رسیده و قبر مطهرش در کاظمین است.

.////
زمان خواندن نماز جواد الائمه (ع)

گرفتن حاجت از خداوند عالم و ائمه اطهار (ع) آداب و رسومی دارد که انسان با رعایت آن‌ها زودتر به مقصود خود می‌رسد.

گر چه آدمی در هر زمان و در هر مکانی خالق خویش را بخواند، می‌شنود، ولی خود خداوند متعال، برای رسیدن بندگان به خواسته خویش، راه‌ها و وسائلی را قرار داده است که از طریق همین وسائل زودتر به مقصود خواهد رسید.

این مطلب را از دست ندهید: چرا باید نماز بخوانیم؟!/ آیا نمی شود خدا را طور دیگری عبادت کرد؟!

برای گرفتن حاجت از ائمه اطهار (ع) راه‌هایی وجود دارد که از طریق خود آن بزرگواران بیان شده است؛ یکی از راه‌های بسیار مجرب در برآورده شدن حاجات، خواندن نماز جواد الائمه در وقت گرفتاری‌هاست.

خواندن نماز امام جواد زمان خاصی ندارد هر وقت بخواهید میتوانید بخوانید، اما بهتر است نیمه شب با اشک چشم خوانده شود.

.////
طریقه خواندن نماز حاجت جوادالائمه

در روایات دینی آمده است که برای شفای هر مریضی دو رکعت نماز حاجت توسل به حضرت جواد الائمه (ع) خوانده شود و بعداً یکصد و چهل و شش مرتبه بگوید:

یادبگیرید: آموزش خواندن نماز حاجت برای برآورده شدن حاجات

ما شاءَاللهُ لا حَوْلَ وَ لا قُوّهَ اِلاّ بِالله

چنانچه نماز امام جواد در ساعتی که منسوب به آن حضرت است خوانده شود، بسیار مفید و ساعت آن را از نماز عصر تا دو ساعت بعد از آن تشخیص داده اند که بسیار مورد استجابت است.
روش اول نحوه خواندن نماز حاجت جوادالائمه

نماز امام جواد (ع) دو رکعت است که در هر رکعت حمد یک مرتبه و توحید هفتاد مرتبه خوانده میشود. سید بن طاووس در جمال الاسبوع برای هریک