رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

گام دوم ويژه هدفمندي يارانه ها - نمایش محتوای صدا

 

 


  «گام دوم» عنوان برنامه ای است رادیویی ويژه هدفمندي يارانه ها که از ساعت 08:30 به مدت 30 دقیقه از رادیو يزد پخش می شود.   یارانه هدفمند (هدفمندی یارانه ها) معمولاً بصورت یارانه نقدی به قشر کم درامد جامعه و برای کاهش فاصله طبقاتی پرداخت می گردد. هدف اصلی در اجرای این قانون در این برنامه نیز کمک به اقشار کم درآمد، حذف یارانه خانوارهای پردرآمد جامعه و برقراری عدالت اجتماعی است . انواع يارانه ها : يارانه را بر اساس اهداف دولت در پرداخت به يارانه اقتصادي - توسعه اي - سياسي و اجتماعي تقسيم مي كنند . يارانه اقتصادي كمكي است كه دولت براي كاهش هزينه توليد كننده بخش خصوصي پرداخت مي كند . يارانه توسعه اي كمكي است كه دولت در جهت تقويت زيربناي اقتصادي و اجتماعي پرداخت مي كند و نتيجه آن پيشرفت توسعه كشور مي باشد . يارانه اجتماعي تحت عنوان يارانه هاي مستقيم در قسمت پيشگيري از خسارات اجتماعي جاي مي گيرد . يارانه سياسي نوعي كمك دولت است كه هدف اصلي آن سياست مي باشد .  گام دوم برنامه توليدي است كه به بررسي موضوع هدفمندي يارانه ها در ايران مي پردازد . حضور كارشناس در استوديو - ارتباط تلفني با مسئولان - بهره گيري از موسيقي و آنونس نيز به جذابيت شنيداري برنامه كمك مي كند . عوامل برنامه ساز: تهیه کننده : اكرم السادات موسوي گوینده : آقاي اميد حسين مرشدي    
گام دوم ويژه هدفمندي يارانه ها

 

«گام دوم» عنوان برنامه ای است رادیویی ويژه هدفمندي يارانه ها که از ساعت 08:30 به مدت 30 دقیقه از رادیو يزد پخش می شود.


 

یارانه هدفمند (هدفمندی یارانه ها) معمولاً بصورت یارانه نقدی به قشر کم درامد جامعه و برای کاهش فاصله طبقاتی پرداخت می گردد. هدف اصلی در اجرای این قانون در این برنامه نیز کمک به اقشار کم درآمد، حذف یارانه خانوارهای پردرآمد جامعه و برقراری عدالت اجتماعی است .انواع يارانه ها : يارانه را بر اساس اهداف دولت در پرداخت به يارانه اقتصادي - توسعه اي - سياسي و اجتماعي تقسيم مي كنند . يارانه اقتصادي كمكي است كه دولت براي كاهش هزينه توليد كننده بخش خصوصي پرداخت مي كند . يارانه توسعه اي كمكي است كه دولت در جهت تقويت زيربناي اقتصادي و اجتماعي پرداخت مي كند و نتيجه آن پيشرفت توسعه كشور مي باشد . يارانه اجتماعي تحت عنوان يارانه هاي مستقيم در قسمت پيشگيري از خسارات اجتماعي جاي مي گيرد . يارانه سياسي نوعي كمك دولت است كه هدف اصلي آن سياست مي باشد . 


گام دوم برنامه توليدي است كه به بررسي موضوع هدفمندي يارانه ها در ايران مي پردازد . حضور كارشناس در استوديو - ارتباط تلفني با مسئولان - بهره گيري از موسيقي و آنونس نيز به جذابيت شنيداري برنامه كمك مي كند .


عوامل برنامه ساز:

تهیه کننده : اكرم السادات موسوي

گوینده : آقاي اميد حسين مرشدي