رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

گشت و گذار - نمایش محتوای صدا

 

 


شهر یزد و شهرستانهای تابعه با وجود گسترش ساختماهای جدید و امروزی بافت اصیل و سنتی خود را به نحو شایسته و تعجب برانگیزی حفظ نموده است و یکی از بهترین شهرهای نمونه خشتی جهان است که همواره بعنوان صاحب یکی از درخشانترین میراثهای فرهنگی در ادوار مختلف تاریخی ایران مطرح بوده است. سرزمين‌ يزد جلوه‌هايي‌ از باشكوه‌ترين‌ و درخشانترين‌ ميراث‌ فرهنگي‌ و تمدن‌ كهن‌ ادوار مختلف‌ تاريخي‌ ايران‌ را در خود جاي‌ داده‌ است‌. دره‌هاي‌ سرسبز و مناطق‌ ييلاقي‌، چشمه‌ سارها، ارتفاعات‌ و قله‌ها، غارها، حيات‌ وحش‌ و شكارگاهها و به‌ويژه‌ جاذبه‌هاي‌ كويري‌ از خصوصيات‌ جالب‌ توجه‌ طبيعت‌ يزد است‌ كه‌ برخي‌ از آنها جزء تفرجگاههاي‌ مهم ‌مردم‌ استان‌ به‌ شمار مي‌آيد. شهرستانهاي تابعه استان يزد ابركوه ـ اردكان ـ بافق ـ بهاباد ـ تفت ـ خاتم ـ صدوق ـ مهريز ـ ميبد ـ يزد و شهرستان يزد بعنوان مرکز استان می باشد. گشت و گذار عنوان برنامه ای است رادیویی که در  صدای مرکز یزد تولید و پخش می شود. معرفي اماكن سياحتي زيارتي استان و آگاهي بخشي نسبت به اين اماكن و درهر برنامه مكان ديدني در نظر گرفته مي شود و خصوصيات آن را به اطلاع مردم مي رسانند . در اين برنامه گزارشگر با ورود به شهرستانهاي مختلف استان جاذبه هاي گردشگري و توريستي - صنايع دستي و آثار تاريخي و .... را معرفي مي كند . گشت و گذار برنامه ايست با ساختار كلامي كه هر هفته به مدت 25 دقيقه روزهاي چهار شنبه از صداي مركز يزد پخش مي شود و در اين برنامه هر هفته سعي مي شود كه شنوندگان همراه با گزارشگر برنامه از طريق امواج راديو به شهرستانهاي اطراف يزد بروند و با آن شهرستان آشنا شوند . گزارشگر در ابتداي ورود به شهرستان شروع به توصيف شهرستان مي كند و چگونگي رفتن به شهرستان مورد نظر را توضيح مي دهد و به طور كامل شهرستان را معرفي مي كند . گزارشگر به فرمانداري مي رود و با فرماندار شهرستان صحبت مي كند و شهرستان را از نگاه ميراث فرهنگي و قدمت شهرستان و ... به اطلاع شنوندگان مي رساند . عوامل برنامه گشت و گذار : تهيه كننده : نعيمه توكلي گزارشگر : حسين آقايي صدابردار : صدابرداران توليد
Loading the player...
گشت و گذار

شهر یزد و شهرستانهای تابعه با وجود گسترش ساختماهای جدید و امروزی بافت اصیل و سنتی خود را به نحو شایسته و تعجب برانگیزی حفظ نموده است و یکی از بهترین شهرهای نمونه خشتی جهان است که همواره بعنوان صاحب یکی از درخشانترین میراثهای فرهنگی در ادوار مختلف تاریخی ایران مطرح بوده است.

سرزمين‌ يزد جلوه‌هايي‌ از باشكوه‌ترين‌ و درخشانترين‌ ميراث‌ فرهنگي‌ و تمدن‌ كهن‌ ادوار مختلف‌ تاريخي‌ ايران‌ را در خود جاي‌ داده‌ است‌. دره‌هاي‌ سرسبز و مناطق‌ ييلاقي‌، چشمه‌ سارها، ارتفاعات‌ و قله‌ها، غارها، حيات‌ وحش‌ و شكارگاهها و به‌ويژه‌ جاذبه‌هاي‌ كويري‌ از خصوصيات‌ جالب‌ توجه‌ طبيعت‌ يزد است‌ كه‌ برخي‌ از آنها جزء تفرجگاههاي‌ مهم ‌مردم‌ استان‌ به‌ شمار مي‌آيد.

شهرستانهاي تابعه استان يزد ابركوه ـ اردكان ـ بافق ـ بهاباد ـ تفت ـ خاتم ـ صدوق ـ مهريز ـ ميبد ـ يزد و شهرستان يزد بعنوان مرکز استان می باشد.

گشت و گذار عنوان برنامه ای است رادیویی که در  صدای مرکز یزد تولید و پخش می شود. معرفي اماكن سياحتي زيارتي استان و آگاهي بخشي نسبت به اين اماكن و درهر برنامه مكان ديدني در نظر گرفته مي شود و خصوصيات آن را به اطلاع مردم مي رسانند .

در اين برنامه گزارشگر با ورود به شهرستانهاي مختلف استان جاذبه هاي گردشگري و توريستي - صنايع دستي و آثار تاريخي و .... را معرفي مي كند .

گشت و گذار برنامه ايست با ساختار كلامي كه هر هفته به مدت 25 دقيقه روزهاي چهار شنبه از صداي مركز يزد پخش مي شود و در اين برنامه هر هفته سعي مي شود كه شنوندگان همراه با گزارشگر برنامه از طريق امواج راديو به شهرستانهاي اطراف يزد بروند و با آن شهرستان آشنا شوند .

گزارشگر در ابتداي ورود به شهرستان شروع به توصيف شهرستان مي كند و چگونگي رفتن به شهرستان مورد نظر را توضيح مي دهد و به طور كامل شهرستان را معرفي مي كند . گزارشگر به فرمانداري مي رود و با فرماندار شهرستان صحبت مي كند و شهرستان را از نگاه ميراث فرهنگي و قدمت شهرستان و ... به اطلاع شنوندگان مي رساند .

عوامل برنامه گشت و گذار :

تهيه كننده : نعيمه توكلي

گزارشگر : حسين آقايي

صدابردار: صدابرداران توليد