رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

گلستانه - نمایش محتوای صدا

 

 


از عمر ادبیات پهناور و گرانبار فارسی، بیش از هزار سال می گذرد، در این مدت كشور ایران، فراز و فرودها و ناكامیهای بسیار دیده و دورانهای تلخ و شیرین زیادی را پشت سرگذاشته است. ادبیات پر بار فارسی، جلوه گاه راستین انعكاس تلاشهای هزار ساله مردم مسلمان فارسی زبان در زمینه های گوناگون هنر و معارف از حماسه و داستانهای دلكش و جذاب و تاریخ و افسانه و سیر و تفسیر قرآن و علم و عرفان و فلسفه و اخلاق است، و از اینرو، گویی از لحاظ گستردگی در مفاهیم و اشتمال بر انواع ادبی، به رود پر آب و پهناور و زلالی می ماند كه عطش هر تشنه ای را ـ با هر ذوق و سلیقه ای كه باشدـ فرو می نشاند و این معنا را باید در انگیزه های اصیل این فرهنگ جستجو كرد. گنجينه ادبيات فارسي مملو از گوهرهاي گرانقدر هنر - زيبايي - انديشه و حكمت است ، گوهر هايي كه هر كدام جهاني مي ارزد و خريداران بي شماري دارد . برنامه گلستانه از صداي مركز يزد تقديم به همراهان و همنوازان اين برنامه . گلستانه برنامه ادبي است كه در آن ضمن آگاهي بخشي به شهروندان به متون كهن فارسي و آثار و اشعار شاعران پرداخته مي شود و در هر برنامه يك شاعر معرفي مي شود و شعر او نقد مي شود . برنامه گلستانه با تقديم اين بخشها با شنوندگان همراه است : صحبت در خصوص سير تحول زبان فارسي - معرفي يك شاعر با حضور گزارشگر برنامه در شهرهاي مختلف استان و صحبت در خصوص شعر و شاعري - تصنيف زيبا - آيين نگارش و .... اين برنامه پنجشنبه هر هفته از ساعت 15:30 تا 15:55 به مدت 25 دقيقه با ساختار كلامي پيامي از صداي مركز يزد پخش مي شود . تهيه كننده برنامه : آقاي اميري گوينده : فاطمه زارع صدابردار : احمد صديقي اين عوامل گلستانه را روانه خانه هاي شما شهروندان محترم يزدي مي كنند و همواره سفارش مي كنند گلستانه را به همه كساني كه به شعر و شاعري علاقمندند معرفي كنيد .
Loading the player...
گلستانه

از عمر ادبیات پهناور و گرانبار فارسی، بیش از هزار سال می گذرد، در این مدت كشور ایران، فراز و فرودها و ناكامیهای بسیار دیده و دورانهای تلخ و شیرین زیادی را پشت سرگذاشته است.ادبیات پر بار فارسی، جلوه گاه راستین انعكاس تلاشهای هزار ساله مردم مسلمان فارسی زبان در زمینه های گوناگون هنر و معارف از حماسه و داستانهای دلكش و جذاب و تاریخ و افسانه و سیر و تفسیر قرآن و علم و عرفان و فلسفه و اخلاق است، و از اینرو، گویی از لحاظ گستردگی در مفاهیم و اشتمال بر انواع ادبی، به رود پر آب و پهناور و زلالی می ماند كه عطش هر تشنه ای را ـ با هر ذوق و سلیقه ای كه باشدـ فرو می نشاند و این معنا را باید در انگیزه های اصیل این فرهنگ جستجو كرد.


گنجينه ادبيات فارسي مملو از گوهرهاي گرانقدر هنر - زيبايي - انديشه و حكمت است ، گوهر هايي كه هر كدام جهاني مي ارزد و خريداران بي شماري دارد .
برنامه گلستانه از صداي مركز يزد تقديم به همراهان و همنوازان اين برنامه .

گلستانه برنامه ادبي است كه در آن ضمن آگاهي بخشي به شهروندان به متون كهن فارسي و آثار و اشعار شاعران پرداخته مي شود و در هر برنامه يك شاعر معرفي مي شود و شعر او نقد مي شود .

برنامه گلستانه با تقديم اين بخشها با شنوندگان همراه است : صحبت در خصوص سير تحول زبان فارسي - معرفي يك شاعر با حضور گزارشگر برنامه در شهرهاي مختلف استان و صحبت در خصوص شعر و شاعري - تصنيف زيبا - آيين نگارش و ....

اين برنامه پنجشنبه هر هفته از ساعت 15:30 تا 15:55 به مدت 25 دقيقه با ساختار كلامي پيامي از صداي مركز يزد پخش مي شود .


تهيه كننده برنامه : آقاي اميري
گوينده : فاطمه زارع
صدابردار : احمد صديقي

اين عوامل گلستانه را روانه خانه هاي شما شهروندان محترم يزدي مي كنند و همواره سفارش مي كنند گلستانه را به همه كساني كه به شعر و شاعري علاقمندند معرفي كنيد .