رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

گل های بهشت - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه گل های بهشت، برنامه ویژه خردسالان است که روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 10:15 به مدت 15 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود.
Loading the player...

برنامه گل های بهشت، برنامه ویژه خردسالان است که روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 10:15 به مدت 15 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود.

از ضرورتهاي عصراطلاعات، نياز آموزش و پرورش قرن بيست و يكم به آن نوع تعليم و تربيتي است كه فراگيران را براي رويارويي با چالشهاي زندگي در حال تغيير و غير‌قابل پيش‌بيني آماده سازد. رسانه‌هاي نوين از دو ديدگاه، متهم به ايجاد چالشهاي نوين در زندگي هستند. رسانه‌ها از يك سو رقيب فعاليتهاي آموزشي در امر آموزش هستند و از سوي ديگر زمينه ساز اغلب چالشهاي نوين به حساب مي آيند.

درجه نفوذ رسانه در جوامع و تأثيرات آن به‌حدي است كه آموزش رسانه، به ضرورتي اجتناب‌ناپذير تبديل شده است.
بايد تأكيد كرد كه كودكان و نوجوانان كه رسانه در جامعه پذير كردن آنها نقش بسزايي دارد، از نظر نحوه استفاده از رسانه و تأثيرپذيري از آن با والدين خود تفاوت كامل دارند. آنها بين «جهان» و «جهان رسانه‌اي » فرق نمي‌گذارند و در به كارگيري رسانه بسيار راحت تر از والدين خود عمل مي‌كنند.

برنامه گلهاي بهشت به طرح موضوعي مناسب خردسالان و كودكان و آموزش آنها مي پردازد . باورهاي ديني ، اجتماعي مفاهيمي هستند كه بايد از ابتداي زندگي در روح و ذهن كودك نهادينه شود تجربيات جوامع غربي ثابت كرده است كه بهترين قانون اجتماعي و كنترل عمومي ، رشد و پرورش انگيزه ‏هاي دروني است. بايد روح و تفكر ديني و اجتماعي را در ذهن و رفتار كودك زنده و ماندگار كرد.

برنامه گلهاي بهشت صداي مركز يزد سعي كرده است تا با بهره گيري از بازيگران خردسال در قالب گفتگو و نمايش بسياري از مفاهيم ديني و اجتماعي و موضوعات مربوط به اخلاق مانند حق الناس و ادب كلامي و رفتاري را به مخاطبان اين سن اموزش دهد.

در این برنامه با خردسالان صحبت می شود و در بحث برنامه  شرکت می کنند.در آیتم جنگل قصه ها، یک قصه مرتبط با موضوع برنامه در قالب نمایش اجرا می شود و از ترانه های کودکانه در برنامه نیز استفاده می شود.

تاریخ تولید: 1394

تهيه كننده : فاطمه زارع

گوينده :  مریم تقی زاده

نويسنده : فاطمه زارع

صدابردار : جمال فلاح