رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸
نمایش محتوای تولیدات ویژه

گل ژربرا

Loading the player...

 

زمین خشك بود ، آسمان عبوس و انسان تنها ف كه دستی از آستین عشق برآمد و در در خاك سبزینه ای نشاند گل فشان . گل هدیه ای است فرستاده از بهشت هنر پرورش گل در یزد نیز تجلی یافته ، گلهایی پر شمار و گوناگون ، كه از آن جمله «ژربراست» .

Jerbera ژربرا گل بومی آفریقا و آسیاست كه یك جنس و بیش از 40 گونه دارد ژربرا چند ساله است ، بدون ساقه و به ارتفاع 20 تا 50 سانتی متر از لابه لای برگهای زمردگون گیاه ، ساقه گل دهنده قد می كشد و می باشد .

 

ژربرا گلهای مینایی پر گلبرگی دارد به قطر 5 سانتی متر كه در رنگهای سرخ ، نارنجی ، صورتی ، زرد و سفید دیده می شود . ژربرا برای قد كشیدن و بالیدن باید در مكانی روشن باشد و نیمی از روز رخ در رخ خورشید چتر آفتاب برسرگیرد . گل شاخه بریده ژربرا ، در گلخانه های فلزی با پوشش پلی اتیلن یا پلی كربنات و با سیستم كشت هیدروپونیك رشد می كند .

برای تأمین رطوبت مناسب و سر ماشین گلخانه سیستم فنو ید مناسب است . كود دهی در شیوه كشب هیدروپونیك با آبیاری همراه است . برای مقابله با آفات كارتهای زرد ، ساده ترین روش است . این كارتها حشرات را به خود جلب كرده ، باعث كاهش جمعیت آفات می شود. سم پاشی شیوه ای است كه در صورت طغیان آفات در گلخانه ها پیشنهاد می گردد . ژربرا زود به گل دهی می رسد ، پس از دو ماه از زمان كاشت ، گل ژربرا را می توان برداشت كرد ، و این روند تا 5/2 یا 3 سال ادامه دارد . در مدت زمان گل دهی ، از هر بوته گل ژربرا بسته به شرایط تولید 150 تا 300 شاخه گل به دست می آید . گلها در سردخانه با دمای 10 سانتی گرد تا حدود 20 روز قابل نگهداری هستند . گل پیغام طبیعت است ، پیامی دلنشین ، مشام نواز و چشمگیره گل را قدر بدانیم كه همین پنج روز و شش باشد .

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.