رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

یاد یار - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

یاد یار

Loading the player...

صدا و سیمای مرکز یزد گوشه ای از زندگی حجت الاسلام والمسلمین مرحوم محمد علی صدوقی را در قالب مستند «یاد یار» به تصویر کشیده است .

محمدعلی صدوقی، (زاده: ۲۴ مرداد ۱۳۲۸ خورشیدی) فرزند محمد صدوقی، نواده آیت‌الله میرزا ابوطالب کرمانشاهی، متولد عباس آباد قم، سلسله نسبش به شیخ صدوق می‌رسد.

پدرش محمد صدوقی از عالمان دینی برجسته قم و یزد، قبل از سید روح‌الله خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد در زمان حیات سید روح‌الله خمینی بود.

وی در کودکی به همراه پدر به یزد آمد و دوره ابتدایی را در دبستان ادب گذراند. سپس به توصیه پدر به تحصیل علوم دینی پرداخت و بخشی از مقدمات را در مدرسه عبدالرحیم خان نزد استادانی چون: غلامحسین ابویی نجف آبادی آموخت. آنگاه رهسپار حوزه علمیه قم شد و مقدمات را در مدرسه حقانی گذراند.

وی با آغاز نهضت انقلاب اسلامی به رهبری سید روح‌الله خمینی در کنار پدر به فعالیت های سیاسی پرداخت و برای یاری دادن به پدرش و رسیدگی به امور دینی و جهت آگاه سازی مردم به شهرهای مختلف کشور سفر کرد. همچنین در زمان اقامت سید روح‌الله خمینی در پاریس به فرانسه رفت و مدت سه ماه به فعالیت پرداخت و در ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ به همراه سید روح‌الله خمینی به ایران بازگشت. صدوقی پس از درگذشت آیت‌الله روح الله خاتمی در ۱۳ آبان ۱۳۶۷ از سوی سید روح‌الله خمینی به نمایندگی ولی فقیه در استان و امامت جمعه یزد منصوب شد.

محمدعلی صدوقی روز شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۰ خورشیدی در سالروز درگذشت پدرش، در سن شصت و سه سالگی به علت نارسایی کبدی درگذشت.

گالری تصاویر :نمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1