رونق تولید ملی | دوشنبه، ۱ مهر ۱۳۹۸

یزد در آستانه برگزاری همایش بین المللی پیرغلامان و خادمان حسینی - نمایش محتوای خبر

 

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد،


هفدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی پنجم تا هشتم شهریور با اجرای برنامه‌های مختلف به میزبانی استان یزد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد،

  تقی زاده دبیر شورای هماهنگی هیئت های مذهبی استان یزد گفت: 600 نفر از پیرغلامان از سراسر ایران و 50 نفر نیز مهمان از خارج از کشور وهمچنین 200 نفر از اعضای مسئولان هیئت ، مداحان و شعرا در این اجلاس شرکت خواهند کرد.برنامه های هفدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی در استان یزد اعلام شد
فقیه زاده رئیس هماهنگی هیئت های مذهبی استان یزد نیز با اشاره به اینکه  این اجلاس به مدت 3 روز در استان یزد برگزار خواهد شد افزود: سه شنبه مراسم و برنامه های خاصی در فرود گاه وراه آهن یزد برگزار می شود .
عشقان ملک مسئول حسینیه صاحب الزمان محمود اباد همچنین گفت: مراسم استقبال رسمی در امامزاده سید جعفر محمد (ع) انجام می شود ، و برنامه افتتاحیه مراسم نیز  صبح چهارشنبه در میبد برگزارمی شود.
دبیر اجرایی اجلاس نیز به برگزاری دو نشست علمی در حاشیه این مراسم اشاره کرد و گفت :  یکی از این دو نشست در روز چهارشنبه در حسینیه بیت العباس و دیگری روز پنجشنبه در حسینیه کلک شاهدیه برگزار خواهد شد.
دهقان افزود: مراسم اختتامیه این اجلاس نیز هفتم شهریورماه در حسینیه امیر چخماق یزد برگزار می شود .
استاندار یزد نیز گفت: این اجلاس به نوعی معرفی ظرفیت های استان یزد در مباحث ارزش های دینی وشور حسینی است.
طالبی با اشاره به پوشش رسانه ای این اجلاس افزود: این اجلاس  فرصتی برای معرفی داشته ها ی استان یزد به مردم دنیاست و این اجلاس فرهنگ حسینی ، الگوی  تمدن اسلامی و اراده انقلابی را به جهانیان معرفی خواهدکرد.
در این اجلاس از 25 نفر از خادمان حسینی تجلیل خواهد شد.
اجلاس پیرغلامان سراسر کشور همه ساله در آستانه ماه محرم به عنوان زنگ آغاز سوگواری عاشقان سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از سوی بسیج رسانه ملی و با مشارکت استانداری‌های میزبان برگزار می‌شود.