جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

یزد پایدار - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه یزد پایدار، برنامه ایست اقتصادی با هدف پرداختن به تولید و اشتغال در استان و همچنین توجه ویژه به سند توسعه ملی استان که روزهای یکشنبه و سه شنبه رأس ساعت 11:30 به مدت 20 دقيقه از رادیو يزد پخش مي شود.

تهيه كننده : شیوا اسدی

گوينده :  محمد رحمانی

نويسنده : شیوا اسدی

گزارشگر :  شیوا اسدی

صدابردار : جمال فلاح

برنامه یزد پایدار، برنامه ایست اقتصادی با هدف پرداختن به تولید و اشتغال در استان و همچنین توجه ویژه به سند توسعه ملی استان که روزهای یکشنبه و سه شنبه رأس ساعت 11:30 به مدت 20 دقيقه از رادیو يزد پخش مي شود.

«توسعه اقتصادي» عبارت است از رشد همراه با افزايش ظرفيت‌هاي توليدي اعم از ظرفيت‌هاي فيزيكي، انساني و اجتماعي. در توسعه اقتصادي، رشد كمي توليد به دست مي‌آيد، اما در كنار آن نهادهاي اجتماعي نيز متحول مي‌شوند، نگرش‌ها تغيير مي‌يابند، توان بهره‌برداري از منابع موجود به صورت مستمر و پويا افزايش مي‌يابد و هر روز نوآوري جديدي انجام خواهد شد. توسعه اقتصادي 2 هدف اصلي دارد: 1. افزايش ثروت و رفاه مردم جامعه و ريشه‌كني فقر 2. ايجاد اشتغال. هر يك از اين اهداف با عدالت اجتماعي همسو است.

نقش رسانه ها در مقوله اطلاع رسانی بسیار تعیین کننده است، بطوریکه در بالا رفتن فرهنگ و قدرت مفاهمه جامعه و حتی میان جوامع مختلف، بیشترین نقش را ایفا می نماید. جريان آزاد اطلاعات از طريق رسانه ها بر فکر، انديشه و در نهایت زندگی مردم تاثير مي گذارد و ناخودآگاه مردم را برای  مشارکت در توسعه ملی و فعاليت در عرصه های علمی ، فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی توانمند و خودباور می کند. براي ايجاد انگيزه در توسعه اقتصاد ملي و پيشرفت ، قبل از هر امري مردم بايد توسعه و پيشرفت را بشناسند و اطلاعات و انديشه‌هاي جديدی در این حوزه به دست آوردند. آنها بايد لزوم تغييرات را درك كنند و در مورد راههاي مختلف ايجاد تغيير، اطلاعات لازم را داشته باشند. اهميت رسانه‌ در اين تحول و دگرگوني به حدي است كه اين وسايل، پشتوانه و زيربناي تغييرات اجتماعي در توسعه اقتصاد ملي به شمار مي‌روند.

در کشور ما رسانه‌ها به خصوص صدا و سيمای جمهوری اسلامی ایران با ايفاي نقش آموزشي و خبري خود، در ايجاد تحول و مهارتها، ارزشها و انگيزه ها موثرند. رسانه‌ ملي مي‌تواند با استفاده از شيوه‌هاي مناسب، نيازهاي عمومي را با امكانات ملي هماهنگ كند.

برنامه "یزد و توسعه" به موضوعات مختلف توسعه و راه های پیشرفت در زمینه های مذکور در استان یزد می پردازد.این برنامه با هدف اطلاع رسانی و همچنین ایفای نقش آموزشی و خبری خود،سعی در ایجاد تحول و مهارت ها، ارزش ها و انگیزه های مخاطبان در زمینه های رشد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارد.  یزد و توسعه موضوع محور است و کارشناس، درباره موضوع برنامه و راه حل برداشتن موانع و راههای توسعه صحبت می کند.

برنامه یزد و توسعه را با بخش های زیر بشنوید :

گزارش موضوعی

مصاحبه با مسئولین

کارشناس

بیشتر بدانیم (تاریخچه موضوع برنامه)

خبر توسعه استان اعم از اقتصادی، فرهنگی، ... (روزهای یکشنبه)

کارشناس بورس : روزهای یکشنبه یک کارشناس بورس ، تحلیلی از وضعیت بورس در هفته گذشته ارائه می دهد

پخش صحبت های یک کارآفرین از زبان خودش (روزهای سه شنبه)

سال تولید: 1397