Skip to Content

افزایش کیفیت تولیدات داخلی کمک به اقتصاد مقاومتی


آیت الله ناصری بر بررسی عملکرد کیفی تولیدات و کمک به افزایش کیفیت این محصولات در کنار مشاور فنی و تأمین زیرساخت های لازم برای ارتقای کیفیت می تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی موثر تاکید کرد .

امام جمعه یزد:

آیت الله محمدرضا ناصری   در دیدار معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت  گفت : مشکل واحدهای تولیدی کشور برای رقابت، دو مقوله مهم تنوع در تولید و ارتقای کیفیت است که از ضرورت‌های اجرایی در راستای رفع مشکلات بیکاری و توسعه تولید بومی محسوب می شود.

وی   افزود: بررسی عملکرد کیفی تولیدات و کمک به افزایش کیفیت این محصولات در کنار مشاور فنی و تأمین زیرساخت های لازم برای ارتقای کیفیت می تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی موثر باشد.
نماینده ولی فقیه در استان یزد  تاکید کرد  : قدرت استاندارد در بررسی و ارتقا کیفیت محصولات داخلی مطلوب نیست و تشکیل گروههای مشاوره می تواند این بخش را تقویت کند.
آیت الله ناصری کمک به تقویت کارگاههای کوچک را از دیگر ضرورت های اجرایی دولت عنوان کرد و ادامه داد: راه‌اندازی کارگاه‌های کوچک از دیگر راهکارهای تولید اشتغال پایدار است و باید امسال نیز ادامه یابد.
وی تاکید کرد: دولت باید در بحث ایجاد اشتغال هدایت‌گر باشد و گروه‌های مختلف بیکاران را مورد بررسی قرار داده و با ارائه آموزش های لازم و شناسایی اشتغال مورد علاقه فارغ التحصیلان شرایط کار آنها را فراهم کند.
نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: وزارتخانه‌های مختلف باید سعی کنند با تعامل بیشترو همراهی همدیگر مشکل اشتغال و ارتقای کیفیت تولیدات بومی را برطرف کنند.
آیت الله ناصری، تغییر فرهنگ تولید و واردات بر مبنای سود بیشتر بدون توجه به کیفیت را خواستار شد و اضافه کرد: توجه تنها به منافع اقتصادی از جمله مهمترین آسیب‌های اقتصاد و تجارت داخلی و خارجی است و دست‌اندرکاران اقتصادی و تجاری کشور نباید فروش بیشتر را ملاک کسب سود و تأمین منافع اقتصادی خود قرار دهند.
وی تاکید کرد : ترویج فرهنگ توجه به کیفیت بهتر باید مورد توجه مسئولان نظام با حمایت از منافع کشور و ملت از نظر فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی باشد.
وی گفت: بی توجهی به کیفیت محصولات تولیدی و تنها برای کسب سود از نظر شرعی و آبروداری مشکل داشته و آینده تولیدات داخلی را برای صادرات به خطر می اندازد.
امام جمعه یزد تاکید کرد: باید نیروهای داخلی و تولیدکنندگان به باور قطعی برسند که خیلی از محصولات وارداتی را با همت بالا می توانند در داخل کشور با کیفیت بهتر تولید کنند .
محمدرضا فیاض معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی امور استانها وزیر صنعت ٬ معدن و تجارت صبح امروز برای بازدید از چند طرح صنعتی و تولیدی وارد یزد شد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


 

 

پخش زنده سيماي ساير مراکز